TVN24 | Świat

Auto wjechało w pieszych w Berlinie. Są ranni

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
Deutsche Welle

Samochód osobowy wjechał w niedzielę w pieszych w stolicy Niemiec, Berlinie. Jak donoszą media, co najmniej siedem osób zostało rannych, z czego niektóre poważnie.

Do zdarzenia doszło w okolicy stacji Dworzec Zoo, w dzielnicy Charlottenburg. Auto osobowe około godziny 7 rano zjechało z drogi i uderzyło w pieszych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak przekazała agencja Reutera powołując się na doniesienia policji, 24-letni kierowca miał stracić panowanie nad rozpędzonym SUV-em podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu. Rzecznik prasowy berlińskiej policji Martin Halweg poinformował, że kierowca jechał za szybko. Został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Jak dodano w komunikacie, służby prowadzą dochodzenie. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by do wypadku doszło w związku z motywacjami politycznymi lub religijnymi. Na razie nie jest jasne czy 24-latek był pod wpływem narkotyków luba alkoholu.

Są ranni

Jak przekazała berlińska straż pożarna na Twitterze, rannych zostało co najmniej siedem osób, z czego niektóre ciężko. Do pomocy skierowano śmigłowiec ratunkowy.

Niemiecki dziennik "Bild" doniósł, że jedna z poszkodowanych osób została uwieziona pod autem i po uwolnieniu potrzebowała reanimacji.

Do wypadku doszło niedaleko Breitscheidplatz, gdzie 19 grudnia 2016 roku Tunezyjczyk Anis Amri skradzioną ciężarówką wjechał w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym. W zamachu zginęło 12 osób, a ponad 50 zostało rannych. Terrorystę, który zbiegł z miejsca przestępstwa, zastrzelili cztery dni później pod Mediolanem włoscy policjanci.

Autor:ft/kg

Źródło: Deutsche Welle