Samochód z nieprzytomnym kierowcą na belgijskiej autostradzie. Przejechał ponad 25 kilometrów

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło na autostradzie E314 w północnej Belgii
Google MapsDo zdarzenia doszło na autostradzie E314 w północnej Belgii

Samochód z nieprzytomnym kierowcą przejechał autostradą ponad 25 kilometrów, zanim policji udało się go zatrzymać - donosi belgijski dziennik "Het Nieuwsblad". Funkcjonariusze przekazali, że auto miało włączony tempomat i system korekty jazdy utrzymujący je na pasie ruchu. Policjantom udało się bezpiecznie zatrzymać samochód.

Do zdarzenia doszło na autostradzie E314 w północnej Belgii. Jak donosi gazeta, jadący autostradą kierowcy zauważyli, że samochód marki Renault Clio porusza się lekkim zygzakiem i powiadomili policję.

Samochód z nieprzytomnym kierowcą przejechał w niedzielę autostradą ponad 25 kilometrów, zanim policji udało się go zatrzymać Shutterstock

Nieprzytomny mężczyzna za kierownicą

Policjanci ustalili, że za kierownicą znajduje się nieprzytomny mężczyzna i podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jadąc przed nim radiowozem, doprowadzili do w miarę delikatnego zetknięcia pojazdów zderzakami, po czym zaczęli hamować i dzięki tym manewrom udało im się zatrzymać auto.

Nieprzytomny kierowca został przewieziony do szpitala. Stan jego zdrowia nie jest znany.

Policjanci stwierdzili, że pojazd mógł poruszać się sam dzięki włączonemu tempomatowi i systemowi korekty jazdy utrzymującego go na pasie ruchu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości