Szef Grupy Wagnera przybył do Petersburga

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, Reuters

Środa jest 497. dniem inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Jewgienij Prigożyn, szef najemniczej rosyjskiej Grupy Wagnera, przyjechał do Petersburga, by osobiście odebrać skonfiskowaną podczas przeszukania jego posiadłości broń - pisze w środę serwis Ukrainska Prawda, powołując się na lokalne rosyjskie media. Wcześniej, w niedzielę, jego kierowca odebrał skonfiskowane pieniądze i złoto. Podczas przeszukania obiektów związanych z Prigożynem w Petersburgu przejęto pudła z 10 miliardami rubli, setkami tysięcy dolarów i pięć sztabek złota. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy. 

i

Relacja odświeża się automatycznie

  • 3:34

    Szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Maksym Kozicki poinformował, że rosyjska rakieta uderzyła w nocy w blok mieszkalny we Lwowie - podają ukraińskie media. "Na miejscu pracują służby ratunkowe. Poszkodowanym udzielana jest niezbędna pomoc. Są ofiary - dodawał w komunikacie.

    Wcześniej Kozicki informował o rakietowym ataku na obiekt infrastruktury krytycznej we Lwowie. W wyniku ostrzału w mieście odnotowano przerwy w dostawie prądu.

    W innym komunikacie mer Lwowa Andrij Sadowy przekazał, że w ostrzale ranne zostały co najmniej 4 osoby. "Jedna osoba w stanie ciężkim została przewieziona karetką do szpitala" - podał.

  • 2:54

    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w wywiadzie dla CNN, że chciał, aby kontrofensywa jego wojsk rozpoczęła się "znacznie wcześniej", żeby uprzedzić rosyjską obronę. Potrzebował jednak do tego większej ilości broni.

    - Jeśli będzie się ona rozwijała wolniej, to większa część Ukrainy zostanie zaminowana. Dajemy naszemu wrogowi czas na rozmieszczenie min i przygotowanie linii obrony. Na niektórych kierunkach frontu nie możemy nawet myśleć o przeprowadzeniu kontrofensywy, ponieważ nie mamy odpowiedniej ilości broni - dodał Zełenski.

    Prezydent Ukrainy Zełenski odwiedza pozycje frontowe w kierunku Berdiańska

  • 1:53

    W całej Ukrainie ogłoszono alarm lotniczy - podały ukraińskie media. Istnieje zagrożenie atakiem pociskami manewrującymi Kalibr.

    Na początku alarm powietrzny ogłoszono w obwodach kijowskim, sumskim, połtawskim, żytomierskim, czernihowskim, winnickim, czerkaskim i charkowskim. Następnie rozszerzono go na wszystkie regiony centralne oraz zachodnie Ukrainy. Później alarmem został objęty cały kraj.

    Siły zbrojne Ukrainy ostrzegają ponadto przed atakiem pociskami manewrującymi Kalibr. Jak zauważono, kilka pocisków miało lecieć na północ znad Morza Czarnego.

  • 1:14

    Kandydaturę brytyjskiego ministra obrony Bena Wallace'a na stanowisko sekretarza generalnego NATO zablokował prezydent USA Joe Biden, któremu nie spodobało się, że Londyn ogłosił program szkolenia ukraińskich pilotów na samolotach F-16 bez konsultacji z Waszyngtonem - podał "Daily Telegraph".

  • 23:29

    Siły rosyjskie są zablokowane w Bachmucie, nie mogą ani przemieszczać się, ani wycofać z miasta - poinformowała ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar. Dodała, że na niektórych odcinkach frontu na wschodzie całe rosyjskie pododdziały zaczęły opuszczać swoje pozycje.

    Jednocześnie rosyjska armia wykorzystuje oddziały zaporowe. - Bronią wycelowaną w plecy swoich próbuje zagwarantować stabilność wojska - powiedziała w telewizji przedstawicielka ministerstwa.

  • 21:48

    Po niedawnym oświadczeniu premiera Benjamina Netanjahu, że Izrael powstrzymuje się od udzielania pomocy wojskowej Kijowowi z obawy, że ta broń może wpaść w ręce Iranu, w środę Mychajło Podolak starał się rozwiać te obawy, przekonując, że takie ryzyko nie istnieje.

    - Wszystko, co dotyczy broni ciężkiej, jest udokumentowane i monitorowane. Dlatego nie ma ryzyka, że Iran otrzyma coś wyprodukowanego w Izraelu z tego, co trafi na Ukrainę - zapewnił doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w wywiadzie dla izraelskiego portalu i24.

    Według ukraińskiego polityka Iran otrzymuje na dużą skalę pomoc od Rosji, która obejmuje systemy obronne, systemy nadzoru przestrzeni powietrznej, systemy S300 i S400 i niektóre inne technologie - wyjaśnił. - Oznacza to, że Iran ma już partnera, który może zapewnić mu technologie wojskowe na dużą skalę - zauważył Podolak.

  • 19:08

    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na opublikowanym wieczorem w mediach społecznościowych nagraniu poinformował, że w środę przeprowadził naradę z najwyższym dowództwem, podczas której m.in. zarządził dalsze wzmacnianie sił na kierunku północnym. Narada poświęcona była też tematowi bezpieczeństwa ukraińskich obiektów strategicznych, w tym elektrowni jądrowych.

    Na nagraniu Zełenski odniósł się też do rozpoczynającego się we wtorek szczytu NATO.


    "Pozostaje równo tydzień do kluczowego dnia szczytu NATO w Wilnie. Tym samym - tydzień do kluczowego momentu dla naszego wspólnego bezpieczeństwa w Europie"

    Zaznaczył, że Kijów w jak największym wymiarze współpracuje z partnerami, "by nasze wspólne bezpieczeństwo w Wilnie zwyciężyło". - Wszystko zależy od partnerów - zaznaczył.

    Zelenskiy / Official

    Залишається рівно тиждень до ключового дня саміту НАТО у Вільнюсі. А отже, тиждень – до ключового моменту для нашої спільної безпеки в Європі. Максимально працюємо з партнерами, щоб наша спільна безпека у Вільнюсі – перемогла. Усе залежить від партнерів. Слава всім українським героям! Слава кожній нашій бойовій бригаді, усім підрозділам наших Сил оборони та безпеки! Слава Україні!

  • 17:56

    Eksperci Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) na razie nie znaleźli ładunków wybuchowych w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, jednak agencja przekazała w wydanym w środę komunikacie, że aby ustalić na pewno, że ładunki takie nie zostały podłożone, musi mieć lepszy dostęp do siłowni.

    "Eksperci MAEA zwrócili się z prośbą o lepszy dostęp (do obiektu), który jest konieczny, aby potwierdzić, że nie ma tam min ani ładunków wybuchowych" - głosi oświadczenie agencji.

    We wtorek ukraińska armia ostrzegła, że wkrótce może dojść do rosyjskiej prowokacji na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Poinformowano o dostrzeżeniu przedmiotów przypominających ładunki wybuchowe na dachach dwóch bloków energetycznych.

    Enerhodar, Zaporoska Elektrownia Atomowa

  • 16:56

    Jewgienij Prigożyn, szef najemniczej rosyjskiej Grupy Wagnera, przyjechał do Petersburga, by osobiście odebrać skonfiskowaną podczas przeszukania jego posiadłości broń - pisze w środę serwis Ukrainska Prawda, powołując się na lokalne rosyjskie media.

    Prigożyn osobiście odebrał we wtorek skonfiskowaną broń, w tym m.in. dwa karabinki SAIGA, sztucer Mannlicher Steyr i pistolet Glock, który otrzymał od ministra obrony Siergieja Szojgu. Szef najemniczej grupy miał zostać oficjalnie zaproszony po odbiór broni skonfiskowanej podczas przeszukań 24 czerwca.

    Wcześniej, w niedzielę, jego kierowca odebrał skonfiskowane pieniądze i złoto. Podczas przeszukania obiektów związanych z Prigożynem w Petersburgu przejęto pudła z 10 mld rubli, setkami tysięcy dolarów i pięć sztabek złota.

  • 15:35

    W pobliżu stacji kolejowej w okupownej miejscowości Jasynuwata w obwodzie donieckim doszło do eksplozji - donosi Nexta TV. Agencja opublikowała nagranie, na którym widać płonący pojazd i kłęby gęstego dymu.

  • 14:01

    Wojna w Ukrainie, kontrofensywa Ukraińców. Przypomina skuteczne działania w obwodzie chersońskim - napisał ISW

  • 13:47

    W miastach Skadowsk i Heniczesk w okupowanej części obwodu chersońskiego na południu Ukrainy odnotowano wzrost liczby ostrych infekcji jelitowych przypominających objawami zachorowania na cholerę; lokalne rosyjskie władze po kryjomu rozpoczęły szczepienia przeciwko tej chorobie - powiadomił dziś sztab generalny ukraińskiej armii.

    Najeźdźcy starają się ukryć te przypadki przed lokalnymi mieszkańcami i o niczym oficjalnie nie informują. Niemniej, samozwańcza administracja z nadania Kremla wprowadziła szczepienia na cholerę dla przedstawicieli okupacyjnego "samorządu", a także osób ze swojego najbliższego otoczenia - czytamy w komunikacie sztabu.

  • 12:58

    O szansach na wyzwolenie Bachmutu mówił też na antenie ukraińskiej telewizji Mykoła Wołochow, dowódca jednego z pododdziałów zwiadu, uczestniczący w działaniach bojowych w pobliżu miasta.

    "W ciągu ostatniego miesiąca odnotowujemy pod Bachmutem systematyczne postępy, posuwamy się do przodu. Wyzwalamy ukraińską ziemię (spod okupacji) wroga i odzyskujemy to, co zostało wcześniej utracone. Zaczynamy wkraczać na tereny, których nie kontrolowaliśmy od samego początku (walk o Bachmut). Generalnie wszystko wygląda dosyć pozytywnie i optymistycznie" - oświadczył, cytowany na profilu ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) na Telegramie.

  • 12:56

    Dowódca Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrski jest przekonany, że miasto Bachmut w obwodzie donieckim, o które toczą się zaciekłe walki, zostanie wyzwolone spod okupacji.

    W wywiadzie dla ABC News powiedział, że "kontrofensywa postępuje zgodnie z planem".

  • 12:22

    Nowy premier Bułgarii Nikołaj Denkow uważa, że najwyższy czas skończyć z przymykaniem oczu przez bułgarskie organy ścigania i służby bezpieczeństwa na ingerencję Rosji w sprawy jego kraju. Czeka go jednak trudna walka, by ograniczyć wpływy Kremla w Bułgarii - podało Politico.

  • 11:28

    W drugiej połowie marca, podczas wizyty w Moskwie, chiński przywódca Xi Jinping osobiście ostrzegł Władimira Putina przed skutkami użycia przez Rosję broni jądrowej w Ukrainie - ujawnił brytyjski dziennik "Financial Times". Jak dodano, był to wówczas element kampanii Pekinu ukierunkowanej na poprawę napiętych relacji z państwami Europy.

  • 10:55

    Rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowaliow powiedział, że siły ukraińskie odniosły sukces w wyniku ofensywy w rejonie Kliszczijiwki na kierunku bachmuckim.

  • 10:49

    Rosyjskie władze zwolniły szefa najemniczej Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna z odpowiedzialności finansowej za szkody spowodowane podczas czerwcowego buntu przeciwko Kremlowi, a także zwróciły mu znaczne środki finansowe, w tym gotówkę o równowartości 111 milionów dolarów - powiadomił w najnowszym raporcie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

    W reakcji na bunt Prigożyna władze na Kremlu zajęły majątek Grupy Wagnera zgromadzony w jej siedzibie w Petersburgu, czyli m.in. gotówkę w rublach i dolarach, a także sztabki złota. Decyzja o zwróceniu tych aktywów Prigożynowi zapadła dopiero 2 lipca, czyli ponad tydzień po zbrojnej rebelii. Prawdopodobnie był to efekt nieformalnego porozumienia, wypracowanego przez szefa wagnerowców z Władimirem Putinem i białoruskim autorytarnym liderem Alaksandrem Łukaszenką - zauważył ISW, powołując się na doniesienia lokalnych mediów z Petersburga.

    Think tank powiadomił również o zmianach organizacyjnych w rosyjskich siłach zbrojnych, podejmowanych w odpowiedzi na akcesję Finlandii do NATO, a także z myślą o szczycie NATO w Wilnie, zaplanowanym na 11-12 lipca.

  • 10:42

    Ukraiński sztab opublikował najnowsze dane dotyczące strat Rosjan na froncie. Według nich okupanci stracili minionej doby między innymi 670 żołnierzy oraz trzy czołgi.

  • 10:13

    Trwająca ukraińska kontrofensywa w obwodzie zaporoskim i zachodniej części obwodu donieckiego przypomina wczesny etap natarcia w obwodzie chersońskim w 2022 roku - stwierdził w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

    Priorytetem ukraińskiej armii nie jest obecnie szybkie zdobywanie terytorium, lecz konsekwentne wyniszczanie rosyjskich oddziałów, a także uzbrojenia i sprzętu wojskowego przeciwnika przy jednoczesnym oszczędzaniu własnych zasobów.

    Władze w Kijowie nie ukrywają tych zamiarów, o czym świadczy wtorkowa wypowiedź sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksija Daniłowa. Polityk podkreślił, że "wojna na wyniszczenie jest równie ważna, jak wojna mierzona kilometrami" - zauważył think tank.

    Jak jednak zaznaczono, przykład skutecznej kontrofensywy w obwodzie chersońskim w 2022 roku dowodzi, że - niezależnie od aktualnych priorytetów Kijowa na froncie - działania ukraińskiej armii wciąż mogą skutkować wyzwoleniem dużej części obszarów okupowanych przez Rosję.

    Ubiegłoroczna kontrofensywa na Chersońszczyźnie polegała zarówno na szybkich natarciach, jak też na długich okresach przygotowań i mozolnych działaniach koncentrujących się na osłabieniu sił wroga. Ostatecznie doprowadziło to jednak do wyczerpania przeciwnika, który nie był w stanie dłużej utrzymywać pozycji na zachodnim brzegu Dniepru i musiał się stamtąd wycofać - przypomniał ISW.

  • 10:00

    Rosyjska armia straciła prawie połowę swojej zdolności bojowej w Ukrainie, w tym aż 2500 czołgów, a główny impet kontrofensywy wojsk ukraińskich dopiero nadejdzie - oświadczył dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin.

    Podczas wtorkowego przesłuchania przed komisją obrony Izby Gmin Radakin nie zgodził się z sugestiami, że ukraińska kontrofensywa postępuje powoli, argumentując, że wypchnięcie Rosji "nigdy nie miało być pojedynczym aktem".

    - Pytanie brzmi: w jaki sposób objąć linię frontu o długości ponad 1000 kilometrów i przekształcić ją w większy problem dla Rosji niż dla Ukrainy? Dlatego właśnie widzimy wiele osi, na których Ukraina testuje i markuje ataki - powiedział admirał.

    Radakin wskazał, że ukraińską kontrofensywę komplikują "większe niż oczekiwano" zagęszczenie rosyjskich min oraz fakt, że ukraińskie wojska nie mają osłony powietrznej, a także, że nie dostały całego sprzętu wojskowego, którego potrzebowały. Zaznaczył, że niesprawiedliwe są oczekiwania, że Ukraina skutecznie zakończy kontrofensywę w jakimś określonym czasie.

    Zwrócił uwagę, że choć kontrofensywa na pełną skalę jeszcze się nie zaczęła, a Ukraina do tej pory osiągnęła jedynie ograniczone zdobycze terytorialne, to "nawet w ciągu ostatnich kilku tygodni Ukraina zajęła więcej terenu niż Rosja w ciągu ostatniego roku".

    Radakin podkreślił, że siły rosyjskie zostały już osłabione do tego stopnia, że nie mogły przeprowadzić własnego kontrataku w odpowiedzi.

  • 9:17

    Skutki ewentualnej rosyjskiej prowokacji w okupowanej Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej z pewnością nie dorównają skutkom katastrofy w Czarnobylu w 1986 roku. Do apokalipsy nie doprowadzi nawet wysadzenie tej elektrowni w powietrze - ocenił ukraiński ekspert ds. energetyki jądrowej Ludwih Łytwynski.

  • 8:41

    Nieudany bunt właściciela najemniczej Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna pogłębił istniejące już podziały w rosyjskich siłach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju - przekazało brytyjskie ministerstwo obrony.

    W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że generał Siergiej Surowikin, głównodowodzący rosyjskich sił powietrzno-kosmicznych i zastępca dowódcy wojsk rosyjskich w Ukrainie, nie był widziany publicznie od czasu buntu Grupy Wagnera w dniach 23-24 czerwca. Zauważona też została nieobecność wiceministra obrony Rosji generała Junusa-Beka Jewkurowa podczas telewizyjnego wystąpienia kierownictwa resortu obrony 3 lipca.

    Jak zaznaczono, doniesień o aresztowaniu Surowikina nie można potwierdzić, ale władze będą prawdopodobnie miały podejrzenia dotyczące jego długich związków z Grupą Wagnera, które sięgają służby generała w Syrii od 2017 roku. Natomiast Jewkurow został sfilmowany podczas rozmowy z Prigożynem, gdy Grupa Wagnera, nie napotykając oporu, przejmowała Rostów nad Donem.

    "Surowikin, choć w dużej mierze znany na Zachodzie ze swojej brutalnej reputacji, jest jednym z bardziej szanowanych wyższych rangą dowódców w rosyjskiej armii. Wszelkie oficjalne sankcje wobec niego prawdopodobnie będą powodowały podziały. Podejrzenia, które potencjalnie spadły na wyższych rangą wojskowych podkreślają, w jaki sposób nieudana rebelia Prigożyna pogorszyła istniejące podziały w rosyjskich kręgach bezpieczeństwa narodowego" - oceniono.

  • 8:26

    We wtorek z Ukrainy do Polski odprawiono 29,9 tys. osób. Z Polski do Ukrainy wyjechało 32,2 tys. osób – podała na Twitterze Straż Graniczna.

  • 7:27

    Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin - 5 lipca

  • 7:17

    Jest mało prawdopodobne, by Jewgienij Prigożyn zatrzymał się na Białorusi na dłużej – ocenił w rozmowie z PAP analityk OSW Kamil Kłysiński.

    Jak powiedział, oznaczałoby to "potencjalne ryzyka" dla białoruskich władz.

  • 6:04

    Ukraina. Wielu rannych w rosyjskim ostrzale w mieście Perwomajski

  • 4:41

    Unia Europejska i społeczność światowa powinny wyciągnąć lekcję z próby puczu wojskowego, która wstrząsnęła Rosją - napisał na swoim blogu szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell. Jego zdaniem agresywna wojna z Ukrainą osłabiła reżim Władimira Putina znacznie bardziej, niż sądziło wielu obserwatorów.

  • 4:38

    Instytut Studiów nad Wojną: wydaje się, że siły ukraińskie koncentrują się na stworzeniu asymetrycznego stopnia wyniszczenia, który chroni ukraińskie siły kosztem wolniejszego tempa zdobyczy terytorialnych, z jednoczesnym stopniowym wyczerpywaniem rosyjskich sił i sprzętu.

  • 3:54

    Brytyjskie myśliwce Eurofighter Typhoon stacjonujące w Estonii zostały poderwane, a następnie przechwyciły rosyjski samolot rozpoznawczy Tu-214 - poinformowały Królewskie Siły Powietrzne Wielkiej Brytanii na Twitterze. Dodano, że rosyjski samolot leciał między Rosją kontynentalną a obwodem królewieckim w towarzystwie dwóch myśliwców Su-30M.

  • 3:48

    W sześciu obwodach Ukrainy ogłoszono w nocy z wtorku na środę alarm lotniczy - poinformowały ukraińskie media. Na przedmieściach Charkowa miały miejsce dwie eksplozje.

    Alarm powietrzny ogłoszono w obwodach sumskim, połtawskim, charkowskim, donieckim, zaporoskim i dniepropetrowskim.

  • 3:40

    Aktualna sytuacja na froncie w Ukrainie.

  • 3:21

    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że ostrzegł prezydenta Francji Emmanuela Macrona przed "niebezpiecznymi prowokacjami", do których, według niego, Rosja przygotowuje się w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. - Uzgodniliśmy, że z MAEA (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej) będziemy kontrolować sytuację w jak największym stopniu – dodał.

  • 3:09

    Świat widzi, że jedynym źródłem zagrożenia dla Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej jest Rosja, nikt inny - oznajmił we wtorek wieczorem ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

    "Obecnie cały świat musi być świadomy tego, że wspólne bezpieczeństwo w całości zależy od globalnej uwagi wobec działań okupantów w elektrowni" - powiedział Zełenski w opublikowanym nagraniu.

    Jak stwierdził, Rosja powinna zdawać sobie sprawę, że "świat widzi, do jakich scenariuszy przygotowują się terroryści i że świat jest gotowy do reagowania".

  • 2:29

    Zgromadzenie Parlamentarne Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, które obradowało w kanadyjskim Vancouver, przyjęło deklarację końcową, w której uznało Rosję za państwowego sponsora Grupy Wagnera, będącej "organizacją terrorystyczną".

    Dokument końcowy, nazwany Deklaracją z Vancouver, podkreśla, że działania Grupy Wagnera na rzecz rosyjskiego rządu mogą być "określone jako terrorystyczne", a państwa należące do OBWE powinny podjąć kroki przeciw Grupie Wagnera oraz strukturom z nią powiązanym lub stanowiącym jej kontynuację, uznając je również za organizacje terrorystyczne.

  • 2:19

    Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował we wtorek wieczorem, że rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Tematem rozmowy była sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej.

    Zełenski przekazał, że ostrzegł Macrona przed "przygotowaniem niebezpiecznych prowokacji przez rosyjskie siły okupacyjne w elektrowni".

  • 1:59

    W okupowanych przez Rosjan miastach Makiejewka i Donieck na wschodniej Ukrainie doszło do serii wybuchów - poinformowały ukraińskie media, powołując się na doniesienia na kanałach Telegram i portalach społecznościowych.

    Nad Makiejewką zaczął się unosić potężny słup dymu - napisał portal tsn.ua.

    Ukraińska armia, odnosząc się do tych doniesień, przekazała, że w okupowanej Makiejewce został zniszczony rosyjski magazyn wojskowy. Według agnecji Interfax-Ukraina, przechowywano w nim amunicję.

    Ukraina. Głośna eksplozja w okupowanej Makiejewce. Ukraińcy informują o wysadzeniu rosyjskiego magazynu

  • 1:22

    Rosyjscy śledczy zmienili zdanie i oddali Jewgienijowi Prigożynowi, szefowi najemniczej rosyjskiej Grupy Wagnera, 10 miliardów rubli (ponad 100 mln dolarów) - napisał petersburski portal Fontanka.

    Pieniądze zostały skonfiskowane podczas próby buntu zbrojnego Prigożyna i wagnerowców przeciwko resortowi obrony.

    Rosja. Portal Fontanka: Jewgienij Prigożyn odzyskał swoje 10 miliardów rubli

  • 0:49

    Rosja użyła pocisku Iskander do wtorkowego ataku na miasto Perwomajski w obwodzie charkowskim - poinformował rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat.

    We wtorek wieczorem agencja Ukrinform poinformowała, że liczba rannych w wyniku ostrzału, do którego doszło po godzinie 13. czasu ukraińskiego (godz. 12 w Polsce), wzrosła do 43, w tym 12 dzieci.

    Wcześniej informowano, że poszkodowanych zostało 31 osób, w tym 10 dzieci. Dziewięć wielopiętrowych budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, spłonęły cztery samochody.

Autorka/Autor:asty

Źródło: tvn24.pl, PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Enerhoatom/Telegram

Tagi:
Raporty: