Gesty solidarności z Izraelem. Budynki w kolorach flagi

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli, Empire State Building, Brama Brandenburskia, ale również Pałac Kultury w Warszawie, Sanktuarium na Jasnej Górze czy Spodek w Katowicach zostały w niedzielny wieczór podświetlone w geście solidarności z zaatakowanym przez Hamas Izraelem.

"Pozostajemy z Izraelem" - oznajmiła na platformie X przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Do tego krótkiego wpisu dołączyła zdjęcie siedziby KE w Brukseli, podświetlonej w kolorach izraelskiej flagi.

Kolorami izraelskiej flagi był podświetlony także najsłynniejszy wieżowiec świata Empire State Building na Wall Street w Nowym Jorku.

"Solidarni z Izraelem" - napisał na platformie X kanclerze Niemiec Olaf Scholz, dodając zdjęcie podświetlonej Bramy Brandenburskiej.

Izraelska flaga została wyświetlona również na siedzibie władz w Rzymie.

Solidarność z Izraelem w Polsce

"Nie dla przemocy! Nie dla atakowania bezbronnych obywatelek i obywateli izraelskich miast" - napisał na platformie X prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dołączył zdjęcie Pałacu Kultury, rozświetlonego barwami izraelskiej flagi. "Dzisiaj, tak jak inne europejskie miasta, demonstrujemy swoją solidarności z obywatelami Izraela - rozświetlamy @PalacKultury barwami biało-niebieskimi" - dodał Trzaskowski.

Również architektoniczna ikona Katowic, hala widowiskowo-sportowa Spodek, została w niedzielny wieczór podświetlona na niebiesko w geście solidarności z zaatakowanym przez Hamas Izraelem.

"Na Izrael od kilkudziesięciu godzin spadają tysiące rakiet niosąc śmierć i zniszczenie. Stanowczo potępiamy ten brutalny i okrutny akt agresji. Na całym świecie - w geście solidarności z Izraelem - podświetlane są znane obiekty i budynki. Także w Katowicach nasz Spodek rozświetli się na niebiesko" - poinformował na portalu społecznościowym prezydent Katowic Marcin Krupa.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze również zostało podświetlone kolorami flagi Izraela - poinformowało Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich im. Abrahama J. Heschela. "Niech ustaną walki" - napisano.

Hamas zaatakował Izrael

Palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas zaatakowała w sobotę Izrael. Według najnowszych doniesień w walkach po stronie izraelskiej i palestyńskiej zginęło ponad tysiąc osób.

Wojsko izraelskie poinformowało w nocy z niedzieli na poniedziałek, że nadal prowadzi naloty powietrzne w Strefie Gazy, aby "zniszczyć możliwości grupy terrorystycznej Hamas" - podał "Times of Israel".

Wśród celów trafionych w ostatnich godzinach znalazło się kilka stanowisk dowodzenia, budynek, w którym mieszkali agenci Hamasu, centrum dowodzenia wykorzystywane przez wyższego rangą urzędnika sił morskich Hamasu.

Maciej Zieliński/PAP

Autorka/Autor:tas/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ursula von der Leyen/Twitter

Tagi:
Raporty: