TVN24 | Świat

Arcybiskup ostrzega Nancy Pelosi: nie zostanie pani dopuszczona do komunii świętej

TVN24 | Świat

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP

Konserwatywny arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone uznał, że przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi nie może przyjmować komunii w tej archidiecezji. Uzasadnił to jej poparciem dla prawa aborcyjnego.

W liście ogłoszonym w piątek arcybiskup pisał między innymi: "Jeśli nie odrzuci Pani publicznie swojego poparcia dla 'praw' do aborcji lub nie powstrzyma się od publicznego odwoływania się do swojej wiary katolickiej i przyjmowania komunii świętej, nie będę miał innego wyboru, jak zadecydować zgodnie z kanonem 915, że nie zostanie Pani dopuszczona do komunii świętej".

Popiera legalizację aborcji, nie otrzyma sakramentu

Arcybiskup Cordileone ocenił, że nastała już na to pora, ponieważ Pelosi nie zrewidowała publicznie swego stanowiska w sprawie aborcji. Jak stwierdził, usprawiedliwiając to, wciąż odwołuje się do wiary katolickiej i przyjmuje komunię.

Arcybiskup zawiadomił szefową Izby Reprezentantów, że nie zostanie dopuszczona do komunii świętej, dopóki publicznie nie wyrzeknie się poparcia dla zalegalizowania aborcji.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy PelosiPAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Protest zwolenników liberalizacji aborcji przed Sądem Najwyższym w Waszyngtonie. Zdjęcie z listopada 2021 rokuJIM LO SCALZO/EPA/PAP

"W minionym roku Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych przegłosowała dokument, powstrzymujący się od odmowy podania komunii świętej prezydentowi Joe Bidenowi lub innym osobom popierającym prawo do aborcji. Dążyli do tego konserwatyści w Kościele pomimo wskazań papieża Franciszka" - stwierdziła CNN.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Pozostałe wiadomości