Konfiskata opancerzonej limuzyny oligarchy Aliszera Usmanowa

Źródło:
PAP

Opancerzona limuzyna rosyjskiego oligarchy Aliszera Usmanowa o wartości pół miliona euro została skonfiskowana na Sardynii przez Włoską Gwardię Finansową - poinformowały włoskie media. Wcześniej objętemu unijnymi sankcjami Usmanowowi skonfiskowano znajdującą się na wyspie willę o wartości 17 milionów euro oraz inne nieruchomości i sześć samochodów.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Włoska policja fiskalna znalazła Mercedesa Maybacha w Porto Cervo na riwierze Costa Smeralda. Media podkreśliły, że z samochodu tego korzystał Putin podczas swych wakacji na Sardynii.

Wcześniej Usmanowowi skonfiskowano nieruchomości i sześć samochodów

Objętemu sankcjami UE Usmanowowi skonfiskowano wcześniej znajdującą się na wyspie willę o wartości 17 milionów euro oraz inne nieruchomości i sześć samochodów. Całość tego zajętego majątku to 66 mln euro.

Według edycji magazynu "Forbes" z 2011 roku Usmanow był najbogatszym człowiekiem w Rosji, z fortuną szacowaną wtedy na ponad 18 miliardów dolarów, co plasowało go na 28. miejscu na liście najbogatszych ludzi na świecie. W skład jego holdingu wchodzą firmy związane z wydobywaniem metali szlachetnych, produkcją stali, usługami telekomunikacyjnymi i medialnymi.

Czytaj także: "Moskwa nad Morzem Śródziemnym". Gdzie oligarchowie ukrywają swoje "brudne pieniądze"?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO:

Autorka/Autor:mjz/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: