Rozbiórka basenów w hotelu w Albanii. "Zeszliśmy na śniadanie i wszyscy byliśmy zaskoczeni"

Autor:
pp//now
Źródło:
Kontakt 24, News 24 Albania
Rozbiórka basenów w hotelu w Albanii
Rozbiórka basenów w hotelu w Albanii
Kontakt 24/~DJ Omen
Kontakt 24/~DJ OmenRozbiórka basenów w hotelu w Albanii

We wczesnych godzinach porannych zespół IKMT (Państwowej Inspekcji Ochrony Terytorialnej) przybył do hotelu Prestige Resort w pobliżu miejscowości Durres w Albanii, gdzie rozpoczął nielegalną rozbiórkę dwóch basenów - podała albańska telewizja News 24. Na miejscu są też turyści z Polski, od których otrzymaliśmy zdjęcia na Kontakt 24.

- Zeszliśmy na śniadanie i wszyscy byliśmy zaskoczeni. Na teren hotelu wjechał ciężki sprzęt i zaczęła się rozbiórka dwóch z trzech basenów. Dziś dojechała duża grupa turystów z Polski. Nie wiem, czy będziemy mogli tutaj zostać. Nie mamy żadnej informacji o tym, że musimy zmienić miejsce pobytu. Niektórzy mówią, że będzie przeprowadzona rozbiórka całego hotelu - powiedział pan Robert, turysta z Polski, który przebywa w hotelu Prestige Resort w pobliżu miejscowości Durres w Albanii. Zdjęcia przysłał na Kontakt 24.

Rozbiórka basenów w hotelu w AlbaniiKontakt 24/~DJ Omen
Rozbiórka basenów w hotelu w AlbaniiKontakt 24/~DJ Omen

O sprawie donosi albańska telewizja News 24. Jak napisano na portalu internetowym stacji, "we wczesnych godzinach porannych zespół IKMT (Państwowej Inspekcji Ochrony Terytorialnej) przybył do hotelu, gdzie rozpoczął nielegalną rozbiórkę dwóch basenów". Dodano, że rozbiórkę zarządził sam premier Albanii Edi Rama.

Według źródeł telewizji hotel jest "całkowicie legalną konstrukcją". "Akcja wyburzenia dwóch basenów jest nielegalna i bez dokumentacji na interwencję" - napisał News 24, załączając dokument, który potwierdził, że projekt budowy tego hotelu został zatwierdzony zgodnie z prawem i podpisany przez szefa rządu.

Rozbiórka basenów w hotelu w AlbaniiKontakt 24/~DJ Omen

Dziennikarz Osman Stafa powiedział serwisowi BalkanWeb, że w okolicy znajdują się policjanci i personel IKMT (Państwowej Inspekcji Ochrony Terytorialnej). - Maszyny, które dokonują rozbiórki, są własnością osoby, która otrzymuje przetargi od rządu albańskiego - relacjonował dziennikarz.

Rozbiórka basenów w hotelu w AlbaniiKontakt 24/~DJ Omen
Rozbiórka basenów w hotelu w AlbaniiKontakt 24/~DJ Omen

News 24 podkreśla, że Prestige Resort to jedno z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku w sezonie letnim w Albanii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//now

Źródło: Kontakt 24, News 24 Albania

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/~DJ Omen

Pozostałe wiadomości