Na Endeavourze poleci zmienniczka z Challangera

W najbliższym locie wahadłowca Endeavour weźmie udział Barbara Morgan. Astronautka była zmienniczką Christy McAuliffe z załogi tragicznej misji Challangera w 1985 roku. Prom wyleci z jednodniowym opóźnieniem - 8 sierpnia.

Dłuuugie czekanie na sprawiedliwość

Wiadomo, że Temida nic nie widzi, okazało się też że ... nie bardzo jej się spieszy. 22-lata musiał czekać na sądową sprawiedliwość Włoch. Nie chodziło wcale o skomplikowany proces a zwykłą samochodową stłuczkę.

Kolejna publiczna egzekucja w Arabii Saudyjskiej

Sześć osób ścięto w Arabii Saudyjskiej. W kraju tym twarde prawo szarijatu surowo każe za najdrobniejsze przewinienia, a wyroki śmierci wykonuje się publicznie. Ma to być przestroga dla zebranych w czasie egzekucji świadków.

Północne Indie, Nepal, Bangladesz pod wodą

Prawie 20 milionów ludzi musiało opuścić swe domy z powodu powodzi, jakie nawiedziły północne Indie, Bangladesz i Nepal. Jak dotąd życie straciło tysiąc osób, jednak śmiertelne statystyki wciąż rosną.

Moskwa łagodzi stanowisko ws. eksszpiega

- Rosyjska prokuratura oskarży Andrieja Ługowoja podejrzewanego przez Brytyjczyków o zabójstwo Aleksandra Litwinienki, jeśli Londyn dostarczy wystarczającą ilość dowodów jego winy - obiecał szef rosyjskiego MSZ Sergiej Ławrow.

Można siłą uprowadzić córkę "dla jej dobra"

Muzułmańscy rodzice, którzy uprowadzili i zamknęli w domu swoją córkę - mieli do tego prawo. Tak orzekł włoski Sąd Kasacyjny, a jego wyrok wywołał burzliwą dyskusję nad granicami religijnej tolerancji.

Ali Agca zacznie sypać?

Mehmet Ali Agca zapowiada ujawnienie nieznanych faktów o tzw. śladzie bułgarskim w zamachu na papieża z 13 maja roku 1981 - podały bułgarskie media.

Anglik zaparzył najlepszą kawę na świecie

Chociaż jego ojczyzna słynie raczej z codziennej herbatki o piątej po południu, to właśnie jemu udało się zrobić najsmaczniejszą i najlepiej przyrządzoną na świecie kawę. Brytyjczyk James Hoffman wygrał Mistrzostwa Świata Baristów w Japonii.

Czesi w Szwajcarii kupują śmierć

Nie mogą poddać się eutanazji we własnym kraju, więc jadą tam, gdzie jest legalna. Do Szwajcarii. - Nie możemy zabronić im wyjazdu - mówi czeski MSZ.

Ślub na rowerach

Na ślub zabrali swoją drugą miłość - rowery górskie. Para z Moskwy wzgardziła limuzyną i postanowiła spędzić dzień swojego ślubu tak, jak lubią najbardziej...

Sałatką warzywną w Palestyńczyków

Uzbrojeni w pomidory i jajka przeciwko konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu. Lewicowi aktywiści z Izraela ostrzelali północną Gazę jadalną amunicją.

Zmarł zamachowiec z Glasgow

Kafeel Ahmed, który 30 czerwca uderzył płonącym samochodem w budynek terminalu w Glasgow, zmarł w czwartek w szpitalu. Zgon 27-letniego terrorysty nastąpił z powodu doznanych obrażeń.

USA: Trwa akcja ratunkowa po zawaleniu się mostu

Jak na razie bilans środowej katastrofy w Minneapolis to cztery ofiary śmiertelne i 79 osób rannych. Liczbę zaginionych szacuje się na 30. W czwartek późnym wieczorem (czasu polskiego) nadal trwało poszukiwanie ofiar.

100 osób zabitych w katastrofie pociągu

Co najmniej stu ludzi zginęło w katastrofie pociągu towarowego w Demokratycznej Republice Konga (d. Zair), wielu jest poważnie rannych - poinformował rzecznik oenzetowskich sił pokojowych MONUC, Kemal Saiki.

Noworodek ożył w kostnicy

Sześciomiesięczną dziewczynkę, którą lekarze uznali za martwą umieścili w lodówce w kostnicy. Po trzech godzinach dobiegł ich płacz dziecka. Dziewczynka żyje, a na drugie imię ma Cud.

Bułgaria daruje Libii dług

56,6 milionów dolarów - tyle była winna Bułgarii Libia. Władze bułgarskie umorzyły dług w kilka dni po uwolnieniu pielęgniarek, które osiem lat spędziły w libijskim więzieniu.

Zobacz zdjęcia walącego się mostu

Na nagraniu z kamery przemysłowej widać, jak most na Missisipi w kilka sekund wali się do rzeki i zamienia w masę bezkształtnie poskręcanej stali i betonu.

Skazańcy zawiśli na ulicach miasta

Dwójka Irańczyków zawisła naprzeciwko budynków sądu w Teheranie. Na publiczne powieszenie skazano ich za serię napadów rabunkowych i zabójstwo sędziego.

Tajfun "królik" szaleje w Japonii

216 kilometrów na godzinę - taką prędkość osiąga wiatr wiejący na południu Japonii. Tajfun "Usagi" (królik) pozbawił prądu już prawie 30 tys. domów i ranił pięć osób.

Wyprawa w otchłań

Dwa rosyjskie miniokręty podwodne z badaczami na pokładzie osiągnęły dno Oceanu Arktycznego w okolicach Bieguna Północnego - podaje rosyjska telewizja. Ocean ma w miejscu około czterech kilometrów głębokości.