Egipskie wojsko zgodziło się wyznaczyć przyśpieszoną datę wyborów prezydenckich i określiło nieodległą datę przekazania władzy cywilom. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia potwierdził w telewizyjnym wystąpieniu przewodniczący rządzącej Egiptem Najwyższej Rady Wojskowej, marszałek Mohamed Hussein Tantawi. Oznacza to, że wojsko częściowo ugięło się przed postulatami mas demonstrujących na egipskich ulicach.

Turecki premier wyjątkowo ostro zaatakował dyktatora Syrii Baszara Asada. Do niedawna oba kraje utrzymywały przyjacielskie stosunki, teraz Recep Erdogan ostrzegł swojego niedawnego sojusznika, że podąża ku takiemu samemu końcowi, jaki spotkał Muammara Kaddafiego. - Walka z własnym narodem do ostatniej kropli krwi, to nie heroizm, ale tchórzostwo - stwierdził Turek.

Trzech sędziów lokalnego włoskiego sądu nie spodziewało się burzy, którą rozpętają wydając wyrok na trzech mężczyzn winnych gwałtu na młodej dziewczynie. Licznie zgromadzonym w budynku sądu krewnym skazanych bardzo nie spodobała się ta decyzja. Wybuchła wielka bójka, zdemolowano sąd, a karabinierzy musieli bronić sędziów, którzy zabarykadowali się w jednym z pokojów.

Nastolatek z Syberii nową gwiazdą YouTube w Rosji. I bohaterem opozycji. 15-letni Matwiej poważył się zerwać wyborcze plakaty rządzącej partii Jedna Rosja wiszące w jego szkole. Natychmiast trafił na dywanik do dyrektorki. "Dyscyplinującą" rozmowę nagrał i zamieścił w internecie. Szokujące wywody pani dyrektor robią furorę wśród internautów.

Rywalizacja o dostawy gazu ziemnego do Europy może doprowadzić do wojny na Morzu Kaspijskim, którego podział jest przedmiotem sporu między leżącymi nad nim państwami - ostrzega we wtorek "Niezawisimaja Gazieta". "Po tym, co NATO uczyniło w Jugosławii, Afganistanie, Iraku i Libii, żadnych przeszkód - czy to moralnych, czy to prawnych - do użycia przez Rosję siły na Morzu Kaspijskim nie ma" - mówi Michaił Aleksandrow z Instytutu Wspólnoty Niepodległych Państw w Moskwie.

Błyskotliwą karierę polityczną Dominique'a Strauss-Kahna złamała seria skandali na tle seksualnym. Jedna z tych spraw będzie miała swój ciąg dalszy w sądzie, ale to DSK chce w niej wystąpić w roli ofiary. Były szef MFW oświadczył wraz ze swoją żoną, znaną dziennikarką Anne Sinclair, że złożyli pozwy sądowe przeciw kilku gazetom za "medialny lincz". Para wystąpi też na drogę sądową przeciw doradcy prezydenta Francji.

Dyplomaci gorączkowo szukają rozwiązań, wojenne floty prężą muskuły. Na Bliskim Wschodzie rośnie napięcie w związku z irańskim programem jądrowym i rebelią w Syrii. US Navy dokonała rzadkiej demonstracji siły wysyłając jednocześnie dwa atomowe lotniskowce w pobliże Iranu. Rosjanie mieli natomiast, według izraelskiej gazety "Haaretz", wysłać małą eskadrę do Syrii.

Moda w USA na bardzo "pełną" i krągłą pupę prowadzi na stół operacyjny coraz więcej kobiet. Chirurdzy powiększają im tylną część ciała za duże pieniądze. Na tej modzie postanowiła skorzystać Ron Morris, która oferowała mniej zamożnym kobietom swoją "autorską" terapię. Jak ustaliła policja, polegała ona na wstrzykiwaniu w pośladki m.in. "cementu, oleju mineralnego i kleju do naprawy opon".

Międzynarodowy zespół fizyków, realizujących eksperyment ICARUS, przekonuje, że neutrina z eksperymentu OPERA nie mogły być szybsze od światła. Publikacja naukowców zaangażowanych w projekt ICARUS jest "bardzo prosta i rozstrzygająca" - mówi agencji Reuters fizyk z CERN i z amerykańskiego Fermilab, Tomasso Dorigo.

"Jezus Chrystus" i "szatan" znalazły się na liście ok. 1600 słów, których używania w SMS-ach chcą zakazać władze w Islamabadzie. Pakistański Kościół katolicki oświadczył we wtorek, że nie godzi się na zakaz dyskryminujący chrześcijan.

Zatrzymana w sierpniu, a następnie skazana na 7 lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko będzie leczona poza aresztem śledczym - oświadczył we wtorek ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz.

Prawie wszystkie kina w Moskwie wycofały się z wyświetlania filmu dokumentalnego o losach byłego szefa koncernu naftowego Jukos i krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego. Premiera miała się odbyć na trzy dni przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 4 grudnia.

Główny oskarżyciel Międzynarodowego Trybunału Karnego oświadczył we wtorek w Trypolisie, że aresztowany w sobotę syn Muammara Kaddafiego Saif al-Islam niekoniecznie musi być sądzony w Hadze.

Szanse na naprawienie usterki i uratowanie misji marsjańskiej sondy Fobos-Grunt są bliskie zera - podała we wtorek rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos. Ewentualne niepowodzenie wyprawy może spowodować zmianę priorytetów w badaniach kosmicznych Rosji.

Polscy żołnierze w Afganistanie schwytali jednego z najgroźniejszych talibów atakujących PKW. Współodpowiedzialny za śmierć polskiego żołnierza Mulla Addul Wakhil został zatrzymany w jednym ze swych domów w nocy z piątku na sobotę - informuje Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

- Usłyszałem huk z prawej strony z tyłu (...) i zobaczyłem prezydenta łapiącego sie za gardło i wiedziałem, że coś było nie tak - wspomina Clint Hill, jeden z agentów ochraniających Johna Fitzgeralda Kennedy'ego feralnego dnia w Dallas. Hill natychmiast wskoczył do prezydenckiej limuzyny, by chronić prezydenta swoim ciałem, ale było już za późno.

Budowany system obrony powietrzno-kosmicznej pozwoli przechwytywać rakiety każdego rodzaju, nawet te hipersoniczne - zapewnił minister obrony Rosji Anatolij Sierdiukow na posiedzeniu władz resortu we wtorek.