Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili i premier Bidzina Iwaniszwili zadeklarowali chęć "pokojowego współistnienia" i stonowania trwającej pomiędzy nimi zaciętej wojny politycznej.

Amerykańskie wojsko ma poważny problem z pieniędzmi. Kongres nadal nie jest w stanie przegłosować budżetu Pentagonu na 2013 rok. Pieniędzy zabrakło między innymi na zaplanowany wielki remont lotniskowca atomowego USS Abraham Lincoln. Warty miliardy dolarów okręt stoi bezczynnie w bazie i czeka na polityków.

Kalifornijska policja intensywnie poszukuje w górach byłego funkcjonariusza, który jest podejrzany o dokonanie trzech zabójstw. Mężczyzna wypowiedział "wojnę" swoim byłym kolegom. Za informacje na jego temat władze oferują milion dolarów nagrody.

Tunezyjska świecka partia Kongres na Rzecz Republiki (CPR), którą kieruje prezydent kraju Monsif Marzuki, wycofała z rządu trzech swoich ministrów. To poważny cios dla zdominowanego przez islamistów gabinetu, którzy samodzielnie nie mogą rządzić.

Pięciu członków załogi statku wycieczkowego Thomson Majesty zginęło w niedzielę w trakcie ćwiczeń ratowniczych w porcie La Palma na Wyspach Kanaryjskich, gdy szalupa, w której się znajdowali, zerwała się z liny i spadła z wysokości 20 metrów do wody.

Miliony hindusów zanurzyły się w wodach Gangesu na północy Indii, zmywając z siebie grzechy. Uczestniczą w Wielkim Święcie Dzbana - Maha Kumbh Mela - odbywającym się w Indiach raz na trzy lata. Nie obyło się bez ofiar - pod pielgrzymami zapadł się obciążony nadmiernie most. Zginęło 10 osób.

Dreamliner znów w przestworzach. To na razie tylko kolejny lot testowy. Maszyna wystartowała z lotniska w Seattle w stanie Waszyngton. Lot trwał nieco ponad dwie godziny, był spokojny i zakończył się sukcesem - informuje Boeing.

Na małe ekrany w USA trafił nowy serial "The Americans" zainspirowany głośnym zdemaskowaniem przez FBI w 2010 roku siatki rosyjskich szpiegów. Twórcy przenieśli akcję filmu do lat 80., oddając klimat działalności KGB podczas zimnej wojny.

Literacki noblista Mo Yan, aktor Jackie Chan i koszykarz Yao Ming znaleźli się na liście nowych członków Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin (LPKKC), głównego organu doradczego Komunistycznej Partii Chin (KPCh) - podały oficjalne media.