Świat

50 separatystów zginęło w obwodzie donieckim

Świat

mon.gov.uaWojsko ukraińskie

50 prorosyjskich bojowników zginęło, a 150 zostało rannych w wyniku uderzenia lotnictwa na pozycje separatystów w Kramatorsku i Drużkiwce w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy – poinformowało w niedzielę ukraińskie ministerstwo obrony.

"Wśród zabitych są przede wszystkim osoby narodowości niesłowiańskiej" – głosi komunikat. Do ataku lotniczego na rebeliantów doszło w sobotę. Resort oświadczył, że po stronie ukraińskiej nie ma strat w ludziach. Siły antyterrorystyczne zatrzymały także w ciągu ostatniej doby grupę bojowników z dużą ilością broni. Byli wśród nich obywatele Federacji Rosyjskiej. Przy zatrzymanych znaleziono karabiny, systemy rakietowe, materiały wybuchowe i mapy.

Samochody zablokowane

Ministerstwo obrony przekazało, że ukraińscy wojskowi zablokowali siedem kolumn samochodowych przewożących broń i amunicję. „Zniszczono dwa transportery opancerzone, dwa czołgi T-64B, dwa kamazy z ustawionymi na nich karabinami maszynowymi, system Grad i pojazd bojowy wraz z dokumentacją, która potwierdza, że maszyna jest własnością sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej” – czytamy.

Autor: nsz//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mon.gov.ua

Tagi:
Raporty: