Mężczyzna mający na sobie szary garnitur, ciemne okulary i śliwkowy krawat, wydaje się przypadkowym świadkiem chaosu rozgrywającego się tuż za jego plecami. To zdjęcie wykonano podczas antyrządowych zamieszek w chilijskiej stolicy. - W każdym ruchu przychodzi czas na relaks - twierdzi bohater fotografii, do którego dotarła agencja Reutera.

Jeśli Stany Zjednoczone podejmą decyzję o sankcjach na Ankarę, dostęp do dwóch strategicznych baz lotniczych w Turcji dla amerykańskich wojsk stanie się "przedmiotem rozmów" - ostrzegł w środę szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu. Waszyngton chce ukarać Turcję za zakup rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400.

Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ) poinformował w środę w opublikowanym raporcie, że co najmniej 250 dziennikarzy jest przetrzymywanych w więzieniach na całym świecie. Organizacja pozarządowa na rzecz wolności prasy przekazała również, że najwięcej dziennikarzy pozbawionych wolności jest w Chinach, gdzie autorytarne władze nie tolerują niezależności mediów.

Przedstawiciele Pekinu skrytykowali w środę władze USA za ich wsparcie dla antyrządowych protestów w Hongkongu. Zaatakowali także Waszyngton za krytykę chińskiej polityki wobec ujgurskiej mniejszości z regionu Sinciang. - Nie istnieje uniwersalna ścieżka i model praw człowieka na świecie - przekonywał szef wydziału propagandy Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Huang Kunming. Wiceszef chińskiej dyplomacji zarzucił Stanom Zjednoczonym, że pod sztandarem "praw człowieka" zasiewają na świecie konflikty i wywołują kryzysy humanitarne.

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została uznana "Człowiekiem Roku 2019" w corocznym plebiscycie amerykańskiego tygodnika "Time". 16-latka jest najmłodszą osobą w historii, która otrzymała ten tytuł.

Gałęzie wyschniętego bluszczu, niewielkie drzwiczki, a za drzwiczkami właz. - Znalazłem futerał w czarnym worku, na początku myślałem, że to śmieci - opowiada mężczyzna, który natknął się na tajemniczy pakunek. Pracował w ogrodzie galerii sztuki we włoskiej Piacenzy, ale raczej nie spodziewał się, że odnajdzie dzieło Gustava Klimta skradzione z muzeum w 1997 roku. Nie ma jeszcze stuprocentowej pewności, że to ono, ale jak mówi Franca Franchi, członkini zarządu galerii - podobieństwo jest uderzające, a z tyłu widnieją oficjalne pieczęcie.

Prokuratura i służby na prośbę niemieckich organów badają "polski wątek" egzekucji, za którą, jak się podejrzewa, stoją rosyjskie służby specjalne – dowiedział się portal tvn24.pl. Do wykonania zlecenia egzekutor mógł przygotowywać się w Warszawie, tutaj także mógł otrzymać broń, z której w Berlinie zastrzelił obywatela Gruzji czeczeńskiego pochodzenia.

Mieszkańcy Wyspy Bougainville'a, wchodzącej w skład Papui-Nowej Gwinei, w referendum mieli do wyboru niepodległość lub większą autonomię. Niemal wszyscy głosujący - 98 procent - opowiedzieli się za pierwszą opcją. Referendum nie jest wiążące, ale papuaskie władze podkreślają, że jego wynik "wiele znaczy także dla reszty kraju".

Samorząd praskiej dzielnicy Rzeporyje upamiętni żołnierzy Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, formacji utworzonej w 1944 roku przez Niemców i dowodzonej przez byłego radzieckiego generała Andrieja Własowa. W dzielnicy, mimo protestów części mieszkańców, zostanie odsłonięty pomnik żołnierzy Własowa.

W ataku islamistów z organizacji Al-Szabab w hotelu w centrum stolicy Somalii, Mogadiszu, zginęło pięć osób, w tym trzech cywilów i dwóch członków sił bezpieczeństwa - poinformowała somalijska policja. W wymianie ognia, do której doszło we wtorek, zabitych zostało także pięciu napastników.

Z sondażu ośrodka YouGov i dziennika "The Times" wynika, że rządząca dotychczas Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona w czwartkowych wyborach do brytyjskiej Izby Gmin może liczyć na 339 mandatów, co oznacza, że będzie mieć o 28 posłów więcej niż wszystkie pozostałe ugrupowania.

Skończyło się "polowanie na czarownice" w sprawie Rosji, teraz demokraci w Kongresie forsują "polowanie na czarownice" w formie impeachmentu w związku z Ukrainą - mówił na wiecu w Pensylwanii Donald Trump. Przy wiwatach tłumu krytykował sformułowane przez komisje Kongresu zarzuty i nazwał je "lichymi".

Pentagon wstrzymał szkolenia operacyjne wszystkich saudyjskich żołnierzy stacjonujących na terenie Stanów Zjednoczonych. Ma to związek z piątkowym atakiem w bazie wojskowej Pensacola na Florydzie. Pochodzący z Arabii Saudyjskiej oficer zastrzelił trzy osoby, po czym zginął z rąk policjantów.