Nawet 200 euro mogą zażądać nieuczciwi taksówkarze w Rzymie za kurs z lotniska Fiumicino do centrum. Po kolejnym takim incydencie, którego ofiarami padli Japończycy, prasa podkreśla, że to właśnie zagraniczni turyści są najbardziej narażeni na oszustwa.

Po wypadku budowlanym na autostradzie D-1 słowacki minister transportu Jan Pocziatek zarządził wstrzymanie budowy całego odcinka Janovce-Jablonov. Wiadukt zostanie zburzony. Ministerstwo skontroluje też inne budowy prowadzone przez spółkę Boegl i Krysl.

Opozycja apeluje do wspólnoty międzynarodowej o wprowadzenie sankcji wobec osób odpowiedzialnych za fałszowanie wyborów parlamentarnych. Na czele listy znajduje się prezydent Wiktor Janukowycz.

O jak najszybsze ogłoszenie wyników wyborów parlamentarnych z 28 października zaapelowała do władz Ukrainy szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton. W komunikacie opublikowanym wspólnie z unijnym komisarzem ds. rozszerzenia Sztefanem Fuele Ashton wyraziła "rosnące zaniepokojenie" brakiem ostatecznych wyników głosowania.

Historycy tworzący portal Ancestry.com po przebadaniu ponad 300 lat drzewa genealogicznego prezydenta USA Abrahama Lincolna odkryli, że jego dalekim potomkiem jest reżyser i aktor George Clooney. Na stronie internetowej udostępnili drzewo genealogiczne tej dwójki.

Barack Obama prowadzi z Mittem Romneyem w Ohio i na Florydzie - dwóch stanach, których wyborcy mogą zdecydować o wyniku prezydenckiego wyścigu w USA - twierdzi NBC News. Stacja wspólnie z dziennikiem "Wall Street Journal" zleciła sondaż wśród osób, które w wyborach już zagłosowały. Na razie Obamę poparło 62 proc. głosujacych w Ohio i 53 proc. z Florydy.

Hafiz Mohammad Saed, którego Stany Zjednoczone uważają za terrorystę i kilka lat temu zaoferowały 10 mln dol. za jego schwytanie, chciał przekazać ofiarom huraganu Sandy pomoc finansową. Biały Dom natychmiast odmówił - To bardzo "niskie" zachowanie - stwierdził Mark Toner, rzecznik departamentu stanu.

Prawie 5 tys. osób w ciągu trzech dni poparło na Facebooku akcję o nazwie "Sfotografuj policjanta". Ma ona na celu wskazywanie policjantów, którzy łamią przepisy lub w inny sposób uwłaczają godności munduru. Uczestników stale przybywa.

Sąd Rejonowy w Moskwie uznał w piątek, że Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej złamał prawo odmawiając wszczęcia śledztwa przeciwko osobom, które w październiku 2002 roku kierowały operacją odbijania zakładników w moskiewskim Teatrze na Dubrowce.

Medal Wolności dla Jana Karskiego pozostanie w depozycie Ministerstwa Spraw Zagranicznych do czasu podjęcia decyzji o jego lokalizacji - poinformował resort. O wyjaśnienie tej sprawy zwrócił się do ministra prezydent Komorowski w imieniu bratanicy kuriera.