Prezes Apple Tim Cook, to najbardziej wpływowy gej w USA - zadecydował magazyn "Out", kierowany do środowisk LGBT. Pomimo że nie mówi publicznie o swojej orientacji, na szczycie listy najbardziej wpływowych gejów i lesbijek pojawił się trzeci rok z rzędu. Wśród 50 nazwisk na "Power List 2013" znaleźli się nie tylko dziennikarze, artyści i projektanci mody, ale również senatorowie, kongresmeni, a nawet sekretarz Białego Domu.

Papież Franciszek podczas południowego spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie zachęcił do modlitwy za Kościół na świecie oraz za prześladowanych chrześcijan, których - jak podkreślił - "jest bardzo, bardzo wielu w wielu krajach".

Co najmniej 11 osób zginęło, a 50 zostało rannych w pożarze, który w niedzielę rano wybuchł w kafejce internetowej w środkowych Chinach, a następnie objął mieszczący się w tym samym budynku hotel - podała chińska agencja prasowa Xinhua.

- Wszyscy krzyczeli. Do samolotu wlała się woda. Spojrzałam w dół i zobaczyłam morze - relacjonuje pasażerka samolotu linii Lion Air, który w sobotę wodował nieopodal balijskiego lotniska Denpasar. W wypadku nikt nie zginął, 45 osób trafiło do szpitala. Kilka jest ciężko rannych.

230 milionów euro rocznie kosztuje utrzymanie kancelarii włoskiego prezydenta i pałacu na Kwirynale, który jest jego siedzibą. To czterokrotnie tyle co Pałac Buckingham - zwraca uwagę włoska prasa przed rozpoczynającymi się w czwartek prezydenckimi wyborami.

Korea Północna odrzuciła propozycję podjęcia rozmów z Południem, wysuniętą przez prezydent Park Geun Hye, nazywając ofertę "chytrym chwytem". - To niewybaczalna prowokacja, która obraża obchody Dnia Słońca - oświadczył Komitet na rzecz pokojowego zjednoczenia Korei, cytowany przez agencję KCNA.

101 lat temu w nocy z 14 na 15 kwietnia, w czasie swojego dziewiczego rejsu z Southampton do Nowego Jorku, zatonął brytyjski liniowiec pasażerski - Titanic. Katastrofa statku spowodowała nowelizację praw i zasad bezpieczeństwa morskiego.

Córka rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybolovleva kupiła grecką wyspę Skorpios, należącą od 48 lat do rodziny magnata transportu morskiego Arystotelesa Onassisa, na której w 1968 roku odbył się ślub greckiego przedsiębiorcy i byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, Jacqueline Kennedy - poinformowało biuro inwestycyjne Rybolovlev.

Silne trzęsienie ziemi o sile 6,7 stopni w skali Richtera wystąpiło w nocy z soboty na niedzielę u wybrzeży Papui Nowej Gwinei - podał amerykański instytut geofizyczny USGS. Nie ma doniesień o ofiarach lub zagrożeniu falą tsunami.

Strażnicy starli się w sobotę z osadzonymi w więzieniu w amerykańskiej bazie Guantanamo. Do przepychanek doszło, gdy strażnicy próbowali przenieść do pojedynczych cel więźniów, którzy prowadzą protest głodowy.