"Rób 10 tys. kroków dziennie". Turcja walczy z otyłością

Władze Turcji, której ponad jedna trzecia mieszkańców jest otyła, wypowiedziały wojnę dodatkowym kilogramom. Dzięki kampanii promującej zmianę nawyków żywieniowych i aktywność fizyczną ministerstwo zdrowia chce w ciągu roku odchudzić ponad milion Turków.

Pierwsze wyniki libijskich wyborów. Na korzyść liberałów

Liberałowie z koalicji ponad 56 partii, stworzonej przez ekonomistę oraz premiera rządu tymczasowego w trakcie zeszłorocznej rewolucji Mahmuda Dżibrila, zdobyli w sobotnich wyborach większość głosów w dwóch spośród trzech okręgów, gdzie policzono głosy: w Janzurze na zachodnich przedmieściach Trypolisu oraz w Zlitenie na zachód od Misraty.

Wyhodują zmutowane komary. Dla zdrowia

Brazylia przystąpi do masowej produkcji zmodyfikowanych genetycznie komarów. Wszystko po to, by walczyć z dengą - śmiertelną wirusową gorączką krwotoczną przenoszoną przez te owady.

Deputowani bronią Tymoszenko. W szpitalu

Deputowani ukraińskiej opozycji próbowali w szpitalu kolejowym w Charkowie nie dopuścić do przymusowego przewiezienia na wtorkowy proces sądowy znajdującej się tam byłej premier Julii Tymoszenko.

Chavez już nie ma raka? "Z każdym dniem czuję się lepiej"

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który w ostatnich miesiącach przeszedł serię radio- i chemioterapii, zapewnił w poniedziałek, że nie ma raka i zdrowie pozwala mu na ubieganie się o reelekcję w wyborach prezydenckich w październiku. - Na szczęście, dzięki Bogu, jestem tutaj i z każdym dniem czuję się lepiej - powiedział Chavez na pierwszej konferencji prasowej w roli kandydata na prezydenta.

Cruise i Holmes zawarli ugodę. Nie wiadomo, co z córką

Spodziewano się głośnego rozwodu i walki o dziecko, ale skończyło się spokojnie. Prawnicy Katie Holmes i Toma Cruise'a zawarli porozumienie rozwodowe, po maratonie negocjacji. Nie podano jak rozwiązano kwestię opieki nad ich córką Suri.

Chlewnia na miejscu obozu zagłady. Romowie oburzeni

Tam gdzie podczas II Wojny Światowej stał obóz koncentracyjny dla Romów, obecnie stoi chlewnia. Kolejne rządy Czech od odzyskania niepodległości obiecywały jej zburzenie, ale nic nie zrobiono. W związku z tym organizacje romskie zbojkotowały państwowe uroczystości, upamiętniające romskie ofiary nazizmu. Władze twierdzą, że nie mają pieniędzy na kupienie i zburzenie chlewni.

Nie ostrzegli ludzi. Sypnęło dymisjami za powódź

Gubernator Kraju Krasnodarskiego na południu Rosji zdymisjonował szefa władz Krymska i szefa rejonu krymskiego, gdzie na skutek nagłej powodzi zginęło co najmniej 171 osób. Regionalne władze nie ostrzegły na czas mieszkańców przed żywiołem.

Ekshumacja Arafata? Prezydent Autonomii się zgadza

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził zgodę na ekshumację zmarłego osiem lat temu legendarnego przywódcy Palestyńczyków Jasera Arafata. Szwajcarscy naukowcy sugerują, że Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210.

Policjanci porzucili umierającego na poboczu

Dwaj izraelscy policjanci zostali skazani na kary 30 miesięcy więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci palestyńskiego aresztanta, którego w krytycznym stanie porzucili na poboczu autostrady niedaleko granicy z Zachodnim Brzegiem Jordanu.

"Największa kolekcja gier" sprzedana. Za milion euro

Wielu zapalonych graczy ma w swoich mieszkaniach kilka półek uginających się pod kolekcją pudełek z grami. Niewielu, albo najprawdopodobniej żaden, nie może się równać z tym, co zgromadził pewien użytkownik eBaya o nicku "collectors_king". Ów człowiek za milion euro sprzedał gigantyczną kolekcję około 6,5 tysiąca gier.

Putin chce "rynku od Atlantyku po Pacyfik"

Kryzys syryjski i stosunki z Zachodem. Te dwie kwestie zdominowały naradę poświęconą priorytetom polityki zagranicznej Rosji. Najważniejszym jej uczestnikiem był prezydent Władimir Putin.

Nowy prezydent rzuca wyzwanie armii. Wojna o władzę w Egipcie

W Egipcie narasta próba sił pomiędzy obozem wojska a islamistami. Trybunał konstytucyjny poinformował, że jego decyzja o rozwiązaniu parlamentu zdominowanego przez islamistów jest ostateczna. Dzień wcześniej nowy prezydent Mohamed Mursi wydał dekret znoszący wcześniejsze orzeczenie trybunału. Pomimo powtórzenia i podkreslenia wyroku przez Trybunał przewodniczący parlamentu zwołał posiedzenie izby, formalnie rozwiązanej.

Niemiecka gazeta: Odżywają antypolskie stereotypy

W graniczącej z Polską Brandenburgii grasują od wielu miesięcy doskonale zorganizowane bandy z Europy Wschodniej, kradnące na potęgę maszyny rolnicze i budowlane; odżywają antypolskie stereotypy - pisze "Sueddeutsche Zeitung

Rosja: Wejście do WTO zgodne z konstytucją. Jednomyślnie

Związana wejściem Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO) obniżka ceł i otwarcie gospodarki na zagraniczne inwestycje pozostają w zgodzie z rosyjską ustawą zasadniczą - orzekł rosyjski Sąd Konstytucyjny i poparł wstąpienie do tej organizacji.

Syryjska opozycja wydeptuje ścieżki na Kremlu

Jeden z czołowych przywódców syryjskiej opozycji Michel Kilo rozmawiał w Moskwie z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Zaapelował do Rosji, by przyczyniła się do ustabilizowania sytuacji w Syrii.

Unia zadowolona z libijskich wyborów

Wybory do Konstytuanty w Libii przebiegły zgodnie z międzynarodowymi standardami, a Państwowa Komisja Wyborcza dołożyła starań, by głosowanie przebiegło sprawnie i by wzięło w nim udział jak najwięcej obywateli - powiedział PAP szef misji obserwacyjnej UE.

Saudyjska księżniczka prosi o azyl

Saudyjska księżniczka Sara wystąpiła do władz Wielkiej Brytanii o azyl polityczny dla siebie i czworga swoich dzieci. Obawia się, że w ojczystym kraju grożą jej represje ze strony rodziny i władz.