Włoska policja zatrzymała w Rzymie ulicznego artystę przebranego za Jana Pawła II. Jak podała, mężczyźnie pochodzącemu ze Słowacji grozi grzywna, gdyż dopuścił się przywłaszczenia tytułu, co jest przestępstwem.

Rządowa armia syryjska, wspierana przez oddziały szyickiej milicji libańskiej Hezbollah, otoczyła w piątek z trzech stron Al-Kusajr w centralnej prowincji Hims, zadając znaczne straty powstańcom broniącym tego strategicznego, 30-tysięcznego miasta.

Bryce Reed - sanitariusz, który brał udział w akcji ratowniczej po pożarze w fabryce nawozów sztucznych w zachodnim Teksasie, został oskarżony o posiadanie bomby. Nie wiadomo jednak, czy ładunek ma związek z tragedią.

- Jasne jest, że reżim Baszara el-Asada stosuje broń chemiczną - powiedział premier Turcji Recep Tayyip Erdogan w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC News. Nie podał jednak szczegółów dotyczących wykorzystania tej broni.

Prezydent Rosji Władimir Putin podejmuje w swojej letniej rezydencji w Soczi premiera Wielkiej Brytani Davida Camerona. Według rosyjskich mediów, powołujących się na brytyjski "Daily Telegraph", Cameron zaproponuje Putinowi, aby międzynarodowa konferencja w sprawie pokoju w Syrii odbyła się w Londynie.

Talibski dowódca, podejrzewany o kierowanie grupą rebeliantów podkładającą miny pułapki, został zatrzymany po wspólnej operacji polskich i afgańskich żołnierzy - poinformował rzecznik polskiego kontyngentu w Afganistanie mjr Dariusz Osowski. W wyniku akcji przejęto urządzenia wykorzystywane do produkcji bomb.