Wiele krajów chce zostać członkami CERN. Mamy 60 lat, ale wciąż jesteśmy atrakcyjni - powiedział w sobotę w Centrum Nauki Kopernik podczas inauguracji obchodów 60-lecia CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - jej dyrektor generalny, prof. Rolf Dieter Heuer.

Prezydent Wiktor Janukowycz wyznaczy na nowego premiera Ukrainy polityka będącego do przyjęcia dla Moskwy, a sam prezydent straci władzę przed upływem kadencji – sądzi analityk think tanku Eurasia Alex Brideau.

Rozmowy o zjednoczeniu Cypru, podzielonego 40 lat temu, zaczną się najpewniej na początku przyszłego tygodnia. Strona grecka już potwierdziła gotowość do spotkania w poniedziałek rano - powiedział w sobotę rzecznik misji ONZ na Cyprze Michel Bonnardeaux.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź powiedział w piątek w rzymskiej bazylice świętego Pawła za Murami, że biskupi często są źle rozumiani, ośmieszani, wyszydzani i oskarżani. - Każdy z nas na różny sposób i w różnym czasie tego doznaje lub doznawał - podkreślił.

Żona ostatniego komunistycznego przywódcy Polski Wojciecha Jaruzelskiego po 53 latach wspólnego życia chce rozwodu - donoszą zagraniczne media. O kłopotach małżeńskich generała piszą m.in. francuskie "Le Figaro" i "Le Parisien", niemieckie "Die Welt" i "Zeit", czy czeskie "Novinky". To pokłosie publikacji w polskich tabloidach.

Uwagi Victorii Nuland nie odzwierciedlają rzeczywistego stanowiska Stanów Zjednoczonych wobec Unii Europejskiej - oświadczyła w piątek w Waszyngtonie rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki. Na serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym słychać głosy Nuland i ambasadora USA w Kijowie Geoffreya Pyatta. Nuland mówi w pewnym momencie, "F*** the EU".

W Sarajewie aż 60 rannych policjantów i spalona część bezcennych dokumentów archiwów państwowych, w Zenicy ponad 50 rannych, a w Mostarze zdewastowane biura kilku partii politycznych. To tylko częściowy bilans ulicznych walk i protestów, jakie w piątek rozlały się na całą Bośnię i Hercegowinę w związku z - jak mówi część demonstrujących - tragiczną sytuacją w kraju, o którą wini się urzędników.

- Mój stosunek do Władimira Putina, wbrew temu co twierdzą niektóre media, nie jest wcale lodowaty - powiedział prezydent USA Barack Obama w wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC, wyemitowanym w piątek wieczorem czasu lokalnego.

Watykan oświadczył w piątek, że dyskusja na temat krytycznego raportu Komitetu ds. Praw Dziecka nie oznacza konfliktu z ONZ. Rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi nazwał „anomalią” medialny rozgłos wokół sprawozdania Komitetu na temat pedofilii.

Pistolety, granaty, fragmenty ludzkiej czaszki, pociski do bazooki czy gwiazdki ninja - to tylko niektóre przedmioty zarekwirowane przez Administrację ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) podróżnym na amerykańskich lotniskach w ubiegłym roku. Zdjęcia zbioru niebezpiecznych przedmiotów TSA opublikowała na swoim blogu.

Pasażerski samolot tureckich linii lotniczych Pegasus lądował w Istambule po tym, jak jeden z pasażerów oświadczył, że na pokładzie znajduje się bomba i domagał się skierowania maszyny na Soczi, gdzie w piątek rozpoczęły się zimowe igrzyska. Turcy poderwali myśliwiec F-16.

Chińskie władze poinformowały, że Zhang Yimou naruszył zasadę polityki jednego dziecka i dlatego został skazany na grzywnę wysokości 7,48 mln juanów (900 tys. euro). Sławny reżyser ma ze swoją obecną żoną dwóch synów i córkę. Oficjalnie przeprosił za naruszenie prawa i zapłacił nałożoną grzywnę w komisji planowania rodziny.