Wielkiej Brytanii brakuje plemników

Brytyjscy lekarze zajmujący się bezpłodnością informują, że w ich kraju brakuje spermy, używanej do sztucznego zapłodnienia. Wielka Brytania ją w dużej części importuje - donosi "Time".

Chiny: nie będziemy walczyć o hegemonię w regionie

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział w sobotę, że jego kraj nigdy nie będzie starał się o hegemonię w regionie, niezależnie od swojej siły, choć jego sąsiedzi obawiają się działań Pekinu podejmowanych w kilku sporach terytorialnych.

NASA testuje "latający spodek"

Amerykańska agencja kosmiczna NASA przeprowadziła w sobotę pierwszy test pojazdu kosmicznego. Przypomina on kształtem latający spodek, który w przyszłości ma być wykorzystany w misjach marsjańskich.

Kim znów wystrzelił rakiety

Znów gorąco na granicy koreańskiej. Korea Północna wystrzeliła w stronę morza dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu - poinformowało w niedzielę rano w Seulu południowokoreańskie ministerstwo obrony.

Separatyści uwolnili kolejnych obserwatorów OBWE

Czterech obserwatorów OBWE, uprowadzonych pod koniec maja przez prorosyjskich separatystów na Ukrainie, zostało uwolnionych - poinformowała w sobotę na swym Facebooku Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Europa 100 lat po wybuchu wielkiej wojny. "Nie ma wielkich armii ani determinacji narodów, by się bić"

- Europa staje się powoli takim zacisznym i coraz starszym regionem świata, w którym nie ma wielkich armii, ani determinacji po stronie narodów, żeby się bić - ocenił w programie "Tu Europa" Wawrzyniec Smoczyński, szef działu zagranicznego tygodnika "Polityka". Jak dodał, znaczenie Starego Kontynentu w geopolitycznej układance jest dzisiaj o wiele mniejsze niż w czasach, gdy wybuchały dwie wojny światowe.

Zawieszenie broni tylko w teorii? Pod Słowiańskiem zginęło trzech żołnierzy

Mimo przedłużonego w sobotę przez władze w Kijowie rozejmu między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju, obie strony donoszą o dalszych incydentach. Trzech ukraińskich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w sobotę pod Słowiańskiem w obwodzie donieckim - informuje rzecznik sił antyterrorystycznych w Doniecku Ołeksij Dmytraszkowskyj.

Polacy wśród badaczy jednego z największych nazistowskich obozów w Norwegii

Polscy naukowcy wchodzą w skład zespołu prowadzącego badania archeologiczne w jednym z największych obozów nazistowskich w Norwegii. W Falstad, w środkowej części tego kraju, przetrzymywano około 5 tys. więźniów z 16 krajów. W pobliżu obozu znaleziono do tej pory szczątki 220 straconych w egzekucjach osób. Eksperci odnaleźli też wiele przedmiotów codziennego użytku, m.in. grzebienie, guziki czy szczoteczki do zębów.

100 lat temu zginął arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Wkrótce wybuchła Wielka Wojna

W Polsce na I wojnę światową patrzymy zupełnie inaczej niż społeczeństwa większości państw europejskich i pozaeuropejskich, takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Rosja, czy nawet Stany Zjednoczone. Dla nas to wojna zwycięska, dla innych narodów - wielka katastrofa. Rzut oka na mapę Starego Kontynentu z 28 czerwca 1914 r. - sprzed równo stu lat - pokazuje, że Polakom udało wykorzystać się kataklizm globalnego konfliktu tak, że na mapę wróciło państwo polskie.

Wenezuela bez prądu. Awaria przerwała przemówienie prezydenta

Rozległa awaria sieci energetycznej sparaliżowała w piątek kilka rejonów Wenezueli, w tym częściowo stolicę Caracas, powodując m. in. dwukrotne przerwanie transmisji przemówienia prezydenta Nicolasa Maduro. Awarii nie opanowano w pełni po zapadnięciu zmroku.