18-latka zatrzymana na Stansted. Podejrzana o terroryzm

Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | OxymanDziewczynę aresztowano na lotnisku

18-letnia kobieta została zatrzymana na lotnisku Stansted pod Londynem pod zarzutem terroryzmu. Obecnie przebywa w areszcie - poinformowała brytyjska policja.

Kobieta - podejrzewana także o przynależność do organizacji przestępczej - została zatrzymana ok. godz. 16. Jak informują brytyjskie media, aresztowanie nie ma bezpośredniego związku z ostatnimi atakami w Paryżu.

Krwawy tydzień

W ubiegłym tygodniu w atakach w Paryżu zginęło 17 osób. Były to najtragiczniejsze w skutkach zamachy we Francji od kilkudziesięciu lat. 7 stycznia podczas zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a 9 stycznia wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli 9 stycznia podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji. Z kolei w ostatni czwartek dwie osoby zginęły, a jedna została zatrzymana w trakcie operacji antyterrorystycznej w belgijskim mieście Verviers. Jak poinformowała miejscowa prokuratura, operacja wymierzona była w grupę dżihadystów, która planowała przeprowadzić na terytorium Belgii zamachy terrorystyczne na wielką skalę.

W związku z ostatnimi wydarzeniami w instytucjach UE zwiększono środki bezpieczeństwa, a w Komisji Europejskiej podniesiono poziom alarmu bezpieczeństwa do drugiego w czterostopniowej skali. Mimo to KE uspokaja, że nie ma informacji o zagrożeniu atakiem terrorystycznym.

Autor: nsz\mtom\kwoj / Źródło: tvn24.pl, "Daily Mail"

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Oxyman

Pozostałe wiadomości