Jezus i Maryja mieli wypalone oczy. Sprawcy mają 12 i 13 lat

12 i 13 lat za swój czyn odpowiedzą przed sądem
Do zdarzenia doszło w miejscowości Żuklin na Podkarpaciu
Źródło: Google Maps

Policjanci zatrzymali 12- i 13-latka podejrzewanych o zniszczenie figurek w kapliczce w miejscowości Żuklin (woj. podkarpackie). Chłopcy usłyszeli zarzuty obrazy uczuć religijnych, do których - jak przekazała policja - się przyznali. Nie wyjaśnili jednak, czym było spowodowane ich zachowanie.

Jak ustaliła policja, do zniszczenia figurek w przydrożnej kapliczce w Żuklinie doszło 10 lipca. Zdewastowane figurki zauważyła jedna z mieszkanek, która o tym fakcie powiadomiła policję. Figurki Maryi i Jezusa miały m.in. wypalone oczy.

Jak poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku, sprawcy zniszczenia figurek zostali zatrzymani w miniony piątek (4 sierpnia).

Czytaj też: Włamał się do kapliczki i ukradł figurę Matki Boskiej. Wcześniej brał udział w mszy. Szuka go policja

Podejrzani to dwaj mieszkańcy gminy Kańczuga w wieku 12 i 13 lat
Podejrzani to dwaj mieszkańcy gminy Kańczuga w wieku 12 i 13 lat
Źródło: KPP Przeworsk

Podejrzani mają 12 i 13 lat. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym

"Podejrzani o ten czyn to dwaj młodzi mieszkańcy gminy Kańczuga w wieku 12 i 13 lat. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obrazy uczuć religijnych. W trakcie przesłuchania nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów" - przekazała przeworska policja.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rodzinny i Nieletnich w Przeworsku.

Czytaj też: Najpierw pili alkohol, później zabrali figurkę z kapliczki. Trzech nastolatków przyznało się do winy 

12 i 13-latek usłyszeli zarzuty obrazy uczuć religijnych
12 i 13-latek usłyszeli zarzuty obrazy uczuć religijnych
Źródło: KPP Przeworsk
TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: