Wicemarszałek Terlecki w hełmie i kamizelce kuloodpornej. "Jak Donald Sutherland"

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od 2014 roku (wideo archiwalne)
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżu
Źródło: tvn24

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, uczestniczący w odbywającej się na Ukrainie sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy, opublikował w mediach społecznościowych swoje zdjęcie w hełmie i kamizelce kuloodpornej.

Ryszard Terlecki przebywa na wschodzie Ukrainy, gdzie uczestniczy w XI sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy.

"Ukraińcy kazali"

W środę parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze zamieścił swoją fotografię w hełmie i kamizelce kuloodpornej oraz z papierosem w ustach.

Tak opisał okoliczności powstania zdjęcia: "Koło Słowiańska na linii rozgraniczenia między terenem kontrolowanym przez Ukrainę a obszarem okupowanym. Ukraińcy kazali ubrać kamizelki kuloodporne".

"Jak Donald Sutherland"

"Pan Marszałek jak Donald Sutherland w (filmieb - red.) 'Parszywa dwunastka'" - skomentował zdjęcie minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Z takim (wice)marszałkiem od razu czuję się bezpieczniej..." - napisał lider Wiosny Robert Biedroń.

Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego

Ambasada RP w Kijowie poinformowała na Twitterze, że Ryszard Terlecki we wtorek w ramach XI sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy złożył kwiaty na cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie-Piatichatkach.

W środę uczestniczył w briefingu w Kramatorsku na temat sytuacji na linii kontaktowej (między obszarami pod kontrolą ukraińską a terenami zajętymi przez separatystów) w Donbasie.

Brała w nim udział również wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy Oksana Syroid.

Oboje obserwowali również w środę - jak przekazała ambasada - pracę ukraińskich służb w punkcie kontrolnym w Majorsku.

Konflikt na Ukrainie

Konflikt między Rosją a Ukrainą wybuchł na początku 2014 r. po zwycięstwie prozachodniej rewolucji na Majdanie Niepodległości w Kijowie i obaleniu ukrywającego się dziś w Rosji byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Rosja zajęła wówczas należący do Ukrainy Krym, a następnie udzieliła wsparcia separatystom, którzy opanowali część obwodu donieckiego i ługańskiego. W wyniku walk na wschodzie Ukrainy zginęło dotąd ok. 13 tysięcy ludzi.

Autor: js//rzw//kwoj / Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: