W Rybniku poruszenie, w końcu w niedzielę odbywają się tam wybory. Co prawda uzupełniające i do Senatu, ale że jedyne w tym roku, no to się dzieje. Jest więc kiełbasa wyborcza w postaci zupy, są też polityczne apetyty. Największy ma chyba PiS, który nie wygrał nic od lat. pewnie dlatego wystawił mocnego kandydata - Bolesława Piechę. Ale kto wie czy nie dojdzie do jeszcze większej niespodzianki. Wygrać może Paweł Polok, a wtedy byłby pierwszym parlamentarzystą z Ruchu Autonomii Śląska. Do Rybnika się wybrał Michał Tracz.