TVN24 | Programy

Debaty, negocjacje, umowy. Trudna droga do brexitu

TVN24 | Programy

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
TVN24

Po miesiącach negocjacji, gorących politycznych debatach i mozolnym wypracowywaniu umowy, brexit staje się faktem. Czy wykorzystywanie tematu Unii Europejskiej do rozgrywek w polskiej polityce może skończyć się jak w Wielkiej Brytanii? O tym w piątek w "Czarno na białym" o 20.25.  

W pierwszym materiale Cyprian Jopek pokaże długą i dość chaotyczną brytyjską drogę do opuszczenia Unii Europejskiej - czyli czegoś, co większości Brytyjczyków jeszcze trzy lata temu wydawało się niemożliwe.

Następnie Dariusz Kubik zastanowi się, czy śladami Wielkiej Brytanii mogą pójść inne kraje Unii Europejskiej. Największy brytyjski zwolennik Brexitu Nigel Farage już widzi poza zjednoczoną Europą także Polskę. - Kiedy myślę o krajach, które jako kolejne opuszczają Unię, do głowy przychodzą mi Polska, Dania i Włochy – mówił niedawno w Parlamencie Europejskim.

Hasło "polexitu" pojawiło się jednak dużo przed jego wypowiedzią i ma związek z tym, jak instytucje europejskie oceniają zmiany przeprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w wymiarze sprawiedliwości.

Autor:mjz//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości