Polska będzie mieć własną tarczę antyrakietową. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o modernizacji i finansowaniu sił zbrojnych. Pierwsze inwestycje ruszą w przyszłym roku, tak żeby w 2022 Polska - jako całość albo poszczególne jej fragmenty - były ochraniane przez rakiety krótkiego i średniego zasięgu. Swojsko brzmią ich nazwy, to: "Wisła", "Narew", "Poprad" i "Pilica".