Generał Mirosław Różański dziś w "Kropce nad i"


Były szef Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych (DGRSZ) generał broni Mirosław Różański w "Kropce nad i" będzie mówił m.in. o zmianach kadrowych w polskiej armii. Oglądaj dziś o 20:00 na antenie TVN24.

W programie generał Różański będzie mówił o zmianach kadrowych w polskiej armii.

Na przestrzeni roku z armią pożegnał się szereg najważniejszych dowódców. Byli to między innymi szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Gocuł, szef Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański oraz szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. Adam Duda.

Zmiany w armii

Pod koniec lutego Centrum Operacyjne MON podało, że nastąpił wzrost liczby żołnierzy z 96 tysięcy w roku 2015 do 106 tysięcy w roku 2017. W komunikacie napisano również o "oficerach dobranych przez PO".

"Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przeprowadził szeroką wymianę kadr na najwyższych stanowiskach w jednostkach operacyjnych, każdorazowo zastępując oficerów dobranych przez Platformę Obywatelską oficerami o dużym doświadczeniu bojowym w Iraku i Afganistanie i przeszkolonych we współpracy z wojskami NATO" – napisano.

Zobacz informację MON nt. zmian organizacyjno-kadrowych.

Były szef Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych odnosząc się do komunikatu, napisał, że pierwszą gwiazdkę generalską otrzymał od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, drugą od Lecha Kaczyńskiego, a trzecią od Bronisława Komorowskiego i nie czuje się generałem z nominacji partyjnej.

Do jego wpisu odniósł się w "Jeden na jeden" w poniedziałek wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

- Ja żadnego oficera nie chciałbym uważać za partyjnego i wolałbym, żeby general Różański się mniej wypowiadał, jeśli nie chce być uznany za politycznego. Ja uważam, że polska armia nie stoi jednym generałem Różańskim - stwierdził Kownacki.

Kownacki o wpisie gen. Różańskiego
Kownacki o wpisie gen. Różańskiegotvn24

Autor: mw/sk / Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości