TVN24 | Poznań

Pożar w zakładzie produkującym trumny

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp,ec
Źródło:
TVN24
Pożar hali produkcyjnej w miejscowości Zagorzyn
Pożar hali produkcyjnej w miejscowości ZagorzynTVN24
wideo 2/3
TVN24Pożar hali produkcyjnej w miejscowości Zagorzyń

Dwadzieścia dwa zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem hali należącej do podkaliskiego zakładu produkującego trumny. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Służby otrzymały pierwsze zgłoszenie około godz. 21.40. Z przekazanych informacji wynikało, że pożar wybuchł w hali magazynowanej zakładu produkującego trumny w Zagorzynie w gminie Blizanów (woj. wielkopolskie).

Pożar na terenie firmy produkujące trumnyTVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Na miejsce zadysponowano 22 odziały państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Nasze działania skupiły się na podaniu prądów gaśniczych na palący się budynek oraz obronie budynku przyległego - mówi młodszy kapitan Szymon Zieliński z kaliskiej straży pożarnej.

W pożarze firma straciła przede wszystkim swoje materiały produkcyjne - głównie było to drewno. Żywioł zniszczył też maszyny. Strażakom udało się uratować suszarnię i magazyn.

Akcja gaśnicza trwała do rana. W pożarze nikt nie ucierpiał. Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać kaliska policja. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru. Straty są szacowane na około 1,5 mln zł.

W akcji gaśniczej brały udział 22 jednostki straży pożarnej TVN24
Pożar w zakładzie stolarskim koło KaliszaTVN24
Google

Autor:aa/gp,ec

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości