Rogale i krówki dla kibiców na lotnisku

Poznań

Port Lotniczy Ławica/FacebookKibice przylatują do Poznania

82 samoloty przylecą w czwartek do Poznania, z tego 45 przylotów związanych jest bezpośrednio z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Wieczorem na Stadionie Miejskim zagrają reprezentacje Włoch i Chorwacji.

Z nowej hali przylotów co kilka minut wylewają się grupy kibiców włoskich i chorwackich, wszyscy wierzą w zwycięstwo swojej drużyny.

"Wygramy. Nie, to my wygramy"

- Wierzę, że dziś wygramy i że będziemy oglądali dobry mecz. Nie jestem ekspertem, ale widowisko powinno być dobre - powiedział PAP Mladen - kibic, który przyleciał z Zagrzebia. Także kibice włoscy liczą na zwycięstwo. - Będzie 2:1, albo 3:1 dla nas - powiedział PAP Giuseppe. Po tej jego deklaracji grupka Włochów zaczęła skandować „Italia, Italia”.

Prezenty dla kibiców

Każdy pasażer przylatujący do Poznania otrzymuje w prezencie rogala świętomarcińskiego - wyrób regionalny z Poznania - oraz krówki rozdawane przez średniowiecznych wojów z Gniezna. Samolotami do Poznania przyleci w sumie kilka tysięcy kibiców, większość z nich ma bilety na mecz i zasiądzie na trybunach. Oprócz samolotów czarterowych i prywatnych niektóre linie lotnicze, np. niemiecka Lufthansa, w ramach normalnych liniowych połączeń podstawia większe niż zazwyczaj samoloty. Sześć czarterowych samolotów (pięć z Chorwacji i jeden z Włoch) jeszcze w czwartek zabierze kibiców obu drużyn z powrotem do Włoch i Chorwacji.

Prawie 6 tysięcy kibiców Dotychczas do Poznania specjalnymi połączeniami na Euro 2012 przyleciało ponad 5,7 tys. kibiców. Nie ma statystyk na temat tych, którzy przylecieli samolotami liniowymi. Mecz grupy C pomiędzy Włochami a Chorwacjš rozpocznie się o godz. 18.

Autor: par/k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Port Lotniczy Ławica/Facebook