Pleszew. Zginął od 35 ciosów nożem, przed sądem staną trzy osoby

Autor:
pk/tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Pleszew: Na działkach znaleziono ciało 43-latka. Śledczy: to morderstwo
Pleszew: Na działkach znaleziono ciało 43-latka. Śledczy: to morderstwoTVN 24
wideo 2/2
TVN 24Pleszew: Na działkach znaleziono ciało 43-latka. Śledczy: to morderstwo

Przed sądem staną trzy osoby, oskarżone o zabójstwo 43-letniego mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło w Pleszewie (województwo wielkopolskie). Jak informuje prokuratura, pokrzywdzonemu zadano 35 ciosów nożem, był też bity elementami grilla i kopany. Oskarżonym grozi dożywocie.

Do zabójstwa doszło 1 sierpnia 2021 roku na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Wierzbowej w Pleszewie. Tam znaleziono ciało 43-letniego mężczyzny. Policjanci zatrzymali troje mieszkańców miasta. Na podstawie stwierdzonych obrażeń u pokrzywdzonego ustalono, że mężczyzna został zamordowany z dużą agresją.

Aktem oskarżenia objęto kobietę oraz dwóch mężczyzn.

Czytaj też: Został zaatakowany podczas snu, zadano mu kilkadziesiąt ciosów nożem. Trzy osoby w areszcie

Zadawali ciosy nożem, kamieniem, metalową pałką i elementami grilla

- 43-latek został pobity nie tylko pięściami i nogami, ale przy użyciu kamienia, noża, metalowej pałki i elementów grilla. Mężczyzna miał na ciele łącznie 35 ran kłutych oraz liczne rany tłuczone, które doprowadziły do jego śmierci - powiedział PAP Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zabójstwo na działkachTVN24

Wiadomo, że zmarły tego samego dnia, kilkanaście godzin wcześniej, miał pobić 40-letnią konkubinę. Kobieta trafiła do szpitala, ale po kilkunastu minutach opuściła go na własne żądanie. Po tym zdarzeniu do domku letniskowego, gdzie przebywał pokrzywdzony, przyjechał syn kobiety ze swoją dziewczyną i kolegą. Z ustaleń śledczych wynika, że postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę i zabili mężczyznę.

Nie przyznali się do zabójstwa; potwierdzili jedynie swoją obecność na miejscu zdarzenia.

Zabójstwo w Pleszewie - zdjęcie z sierpnia 2021 r. TVN24

Kara dożywotniego więzienia

W toku postępowania przeprowadzono badania sądowo-psychiatryczne podejrzanych. - Zostali poddani trwającej cztery tygodnie obserwacji. W wyniku uzyskanych opinii stwierdzono, że mogą brać dalszy udział w postępowaniu. Cała trójka w dalszym ciągu pozostaje w areszcie. Kobieta usłyszała dodatkowe zarzuty posiadania substancji odurzającej, jak również udzielenia substancji w postaci marihuany - przekazał prokurator. Wszystkim oskarżonym grozi kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w Pleszewie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tam

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości