Dziewczyny kładły się na ruchliwej jezdni, pluły i obrażały przechodniów. Mają od 11 do 13 lat

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Pile Google Earth
wideo 2/19
Google EarthDo zdarzenia doszło w Pile

Pilskim policjantom udało się ustalić, kim są osoby, które kładły się na ruchliwej drodze. To siedem dziewcząt, w wieku od 11 do 13 lat. Okazało się, że na sumieniu mają znacznie więcej.

- Funkcjonariusze zespołu prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii ustalili personalia dziewczyn, które stwarzały zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Film nie był jednorazowym incydentem - podaje Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Pluły, piły, biły"

Jak się okazało, ze sprawą miało związek siedmioro dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat. - Działały w różnych konfiguracjach, zachowując się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji. Nieletnie między innymi używały słów wulgarnych i obraźliwych w stosunku do przypadkowych osób, pluły na przechodniów, piły alkohol, a także wchodziły bez pukania do przypadkowych domów i pod pretekstem skorzystania z toalety zamierzały dokonać kradzieży - wylicza Zeszot.

Z materiału zebranego przez policjantów wynika też, że sprawiały wcześniej mnóstwo problemów wychowawczych w szkołach. Wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty. Całą siódemką zajmie się teraz sąd rodzinny i dla nieletnich.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Piła