W szpitalu zmarł 14-latek, był zakażony koronawirusem

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Ostrów Wlkp. Nie żyje 14-latek zakażony koronawirusem
Ostrów Wlkp. Nie żyje 14-latek zakażony koronawirusemTVN 24
wideo 2/8
TVN 24Ostrów Wlkp. Nie żyje 14-latek zakażony koronawirusem

W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zmarł 14-letni chłopiec zakażony koronawirusem. Do placówki trafił w czwartek w stanie ciężkim. Tam wykonano mu test, który dał wynik dodatni. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną śmierci 14-latka. Zlecono wykonanie sekcji.

14-latek trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim w czwartek. Jego stan lekarze określali jako ciężki. Wcześniej przez tydzień miał być leczony na infekcję górnych dróg oddechowych. Gdy jego stan uległ gwałtownemu pogorszeniu, został przewieziony do szpitala.

 - Najpierw trafił na oddział pediatryczny w stanie bardzo ciężkim, gdzie został poddany tlenoleczeniu oraz diagnostyce, mimo to stan się bardzo szybko pogarszał i został przekazany na OIOM dziecięcy, gdzie w godzinach popołudniowych nastąpił zgon - informuje dr Adam Stangret, rzecznik szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Po przyjęciu do szpitala lekarze wykonali mu badanie PCR w kierunku koronawirusa. Test wykazał wynik dodatni.

Jak przekazał rzecznik szpitala, chłopiec nie był zaszczepiony.

Czekają na wyniki sekcji

Nie wiadomo na razie, co było przyczyną śmierci 14-latka. - Jest w trakcie działanie prokuratorskie. Będzie sekcja, która wyjaśni przyczynę śmierci - przekazał Stangret.

Wstępne badanie chłopca sugerowało, że mogło dojść do sepsy. - Bardzo krótki pobyt w szpitalu nie pozwolił na pełną diagnostykę pacjenta - zastrzegł Stangret.

1941 nowych zakażeń w Wielkopolsce

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1941 nowych przypadkach zakażenia Covid-19 w Wielkopolsce. To trzeci najwyższy wynik w kraju.

Łącznie od 4 marca ubiegłego roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 303 046 przypadków. Zmarło 80 399 osób z COVID-19.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości