Podszedł z kanistrem, polał i podpalił miejską choinkę. 30-latek z zarzutami

Aktualizacja:
Autor:
aa/b,
tam
Źródło:
TVN24
Ośno Lubuskie. Na rynku spłonęła choinka, policja szuka podpalacza
Ośno Lubuskie. Na rynku spłonęła choinka, policja szuka podpalaczaUM Ośno Lubuskie
wideo 2/6
UM Ośno LubuskieOśno Lubuskie. Na rynku spłonęła choinka, policja szuka podpalacza

W Ośnie Lubuskim spłonęła miejska choinka. Konstrukcja z iluminacją jak zwykle stanęła na rynku, ale w tym roku najwyraźniej nie wszystkim się spodobała. 30-latek, który miał ją oblać benzyną i podpalić, wpadł już w ręce policji. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Policjanci ustalili, kto odpowiada za podpalenie choinki wielokrotnego użytku na rynku w Ośnie Lubuskim. 30-letniego mężczyznę zatrzymano w piątek. - Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny policjanci znaleźli ponad 200 gramów narkotyków. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 30-letni podpalacz trafił do policyjnego aresztu - poinformowała podkomisarz Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Wiadomo, że mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: dotyczące zniszczenia mienia oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. - Sąd na wniosek policjantów i prokuratora podjął decyzją o tymczasowym aresztowaniu podpalacza, najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności - przekazała Jankowska.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

30-latkowi grozi nawet 12 lat pozbawienia wolnościTVN24

Straty oszacowano na 65 tysięcy złotych

Na początku grudnia na rynku w Ośnie Lubuskim stanęła choinka. Mieszkańcy długo się nią nie nacieszyli. Świąteczna instalacja spłonęła w czwartek w nocy. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak tuż przed godziną 22 do choinki podchodzi dwóch mężczyzn. Jak ustaliła policja, jeden z nich oblał drzewko benzyną, którą wcześniej kupił na stacji paliw. Po wszystkim mężczyźni razem uciekli.

Ktoś podłożył ogień, choinka spłonęłaUM - Ośno Lubuskie

Burmistrz Ośna Lubuskiego opublikował wideo z monitoringu w mediach społecznościowych. - Jest nam bardzo przykro, że w tym przedświątecznym czasie doszło do takiego bezsensownego aktu wandalizmu - mówił tuż po zdarzeniu burmistrz Stanisław Kozłowski i zapowiedział: - Postaramy się, żeby jeszcze przed świętami na rynku pojawiła się nowa choinka, nasz miejski symbol świąt.

Straty oszacowano na 65 tysięcy złotych.

Autor:aa/b, tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: UM - Ośno Lubuskie

Pozostałe wiadomości