Żółw na gigancie. "Spacerował środkiem ulicy"

TVN24

Nie pierwszy raz zwiał właścicielowi Google Maps
wideo 2/11

Po Kaliszu spacerował żółw. Gad uciekł z domu i korzystając z wolności wyszedł na ulicę. Wprawił w zaskoczenie kierowców i policjantów.

W poniedziałek policjanci patrolowali ulice Kalisza. Na osiedlu Winiary, zauważyli nietypowego pieszego. Drogą szedł... żółw.

- Gad spacerował środkiem ulicy. Policjanci byli zaskoczeni, bo to dość nietypowa sytuacja. Postanowili schwytać żółwia i popytać o jego właściciela okolicznych mieszkańców - mówi Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, kto jest właścicielem gada, ale mężczyzny akurat nie było w domu. Żółwiem zaopiekowała się sąsiadka. Okazało się też, że to nie pierwsza ucieczka tego nietypowego "pieszego".

Nietypowy pieszy
KMP Kalisz

Przy okazji tej nietypowej interwencji policja apeluje do kierowców o czujność i zachowanie ostrożności. - Kierowca zawsze powinien bacznie obserwować przedpole, żeby mieć możliwość zareagowania, gdy na drodze pojawi się nagle jakaś przeszkoda, albo pieszy - przypomina Wojnicz-Jaworska.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań