Dwuletni chłopiec zginął na podwórku pod kołami auta. Prokurator: zatrzymano jedną osobę

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Akcja policji "Twój limit może się wyczerpać" (wideo ilustracyjne)Lubuska Policja
wideo 2/3
Lubuska PolicjaAkcja policji "Twój limit może się wyczerpać" (wideo ilustracyjne)

Policja i prokuratura badają okoliczności tragicznej śmierci dwulatka. Chłopiec zginął pod kołami samochodu na jednej z posesji w Chrząstowie (woj. wielkopolskie). Do sprawy zatrzymano jedną osobę.

W niedzielę około godz. 12.30 śremska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące tragicznego wypadku w gminie Książ Wielkopolski.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na terenie prywatnej posesji, gdzie odbywało się spotkanie znajomych, kierujący samochodem osobowym potrącił niespełna dwuletniego chłopczyka z gminy Dolsk. Niestety, dziecko nie żyje - poinformowała podinspektor Ewa Kasińska, rzecznik śremskiej policji.

Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Będą wyjaśniać okoliczności wypadku. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Śremie.

- Do sprawy zatrzymano jedną osobę, nie została ona jeszcze przesłuchana. Prokuratura prowadzi czynności w związku z artykułem 155 Kodeksu karnego. Dotyczy on nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformował Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jeszcze dziś ma się odbyć sekcja zwłok dziecka. - Prokurator musi przeanalizować sprawę. Decyzja o ewentualnych zarzutach zapadnie we wtorek - dodaje Wawrzyniak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Google Maps

Autor:aa/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock