Wybuch gazu pod Kępnem. Dwie osoby ranne

Autor:
FC/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Baranów. Wybuch w budynku. Ranne dwie osoby
Baranów. Wybuch w budynku. Ranne dwie osobyTVN24
wideo 2/4
TVN24Baranów. Wybuch w budynku. Ranne dwie osoby

W domu jednorodzinnym we wsi Baranów (woj. wielkopolskie) doszło do wybuchu gazu. Poparzonych zostało dwóch mężczyzn. Jak informuje policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że mieszkaniec wezwał na miejsce hydraulika, a do wybuchu doszło podczas wykonywania prac naprawczych.

Po godzinie 11 dyżurny wielkopolskiej straży otrzymał informację o wybuchu w domu jednorodzinnym przy ul. Wrocławskiej w Baranowie w powiecie kępińskim.

Policja: eksplozja w czasie naprawy

Poszkodowani to mężczyźni w wieku 42 i 49 lat. - Młodszy z nich jest mieszkańcem domu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamówił hydraulika i do wybuchu doszło podczas wykonywania prac naprawczych - powiedział st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy kępińskiej policji.

Według nieoficjalnych informacji eksplodować miała butla z acetylenem, której używał hydraulik.

Baranów. Wybuch gazu w budynku. W akcji 10 zastępów straży pożarnej
Baranów. Wybuch gazu w budynku. W akcji 10 zastępów straży pożarnej31.01.TVN24

Jeden z poszkodowanych mężczyzn sam opuścił budynek. Drugiego musieli ewakuować strażacy. - Jeden z mężczyzn został przetransportowany do szpitala w Kępnie, drugi śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został zabrany do Siemianowic Śląskich - podaje Stramowski.

W Siemianowicach Śląskich funkcjonuje Centrum Leczenia Oparzeń, gdzie trafiają z poważnymi poparzeniami pacjenci z całej Polski.

Baranów. Wybuch gazu w budynku. Rannych dwóch mężczyzn
Baranów. Wybuch gazu w budynku. Rannych dwóch mężczyzn31.01.TVN 24

Trwa zabezpieczanie terenu i ustalanie, czy nie zostały poszkodowane kolejne osoby. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, kolejne są w drodze - w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Kępno

Pozostałe wiadomości