Automobilklub zachęca: flagi na samochodach w rocznicę powstania

TVN24 Wrocław | Daniel WudniakTak dekorowano samochody podczas Euro 2012

Jak wykorzystać biało-czerwone chorągiewki samochodowe kupione na Euro 2012? - Wywieśmy je w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego - proponuje Automobilklub Wielkopolski.

Według pomysłodawców przedsięwzięcia, wywieszenie 27 grudnia flag narodowych będzie sposobem na przeniesienie radości towarzyszącej sportowym zmaganiom na dzień patriotycznego święta. Do akcji zaproszeni zostali wszyscy Wielkopolanie.

Nowa świecka tradycja?

- Myślę, że większość kierowców nie zgubiła jeszcze chorągiewek, które były umieszczone na autach w trakcie Euro 2012. Tym łatwiej będzie rozpocząć stałe zdobienie pojazdów z tej jednej, wspaniałej wielkopolskiej okazji - powiedział na konferencji prasowej prezes Automobilklubu Robert Werle, dodając, że liczy na kontynuację akcji w kolejnych latach. - Przyozdobienie pojazdów będzie mobilnym, nowoczesnym i stosownym akcentem, którym my, jako Wielkopolanie powinniśmy upamiętnić rocznicę wybuchu powstania - dodał.

Rozdadzą wstążki

27 grudnia przedstawiciele Automobilklubu Wielkopolskiego wyjdą na ulice miast i będą rozdawać kierowcom biało-czerwone wstążki do zamocowania na antenie. Powstanie Wielkopolskie, które wybuchło 27 grudnia 1918 w Poznaniu, przyczyniło się do odzyskania przez Wielkopolan niepodległości. Wielkopolanie wnieśli do II Rzeczpospolitej dobrze rozwinięte gospodarczo ziemie oraz znakomicie uzbrojoną 120-tysięczną armię, która odegrała ważną rolę w zwycięskiej wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921.

Autor: FC/par / Źródło: TVN 24 Poznań / PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | Daniel Wudniak

Pozostałe wiadomości