Bus zderzył się z ciężarówką, lądował śmigłowiec LPR. Cztery osoby trafiły do szpitali

Autor:
mm/tok
Źródło:
tvn24.pl
Do zderzenia doszło na S5 w Żołędowie
Do zderzenia doszło na S5 w Żołędowie
wideo 2/5
Do zderzenia doszło na S5 w Żołędowie

Zderzenie busa z samochodem ciężarowym na drodze ekspresowej S5 w Żołędowie (woj. kujawsko-pomorskie). Cztery osoby trafiły do szpitali. Droga przez dłuższy czas była zablokowana. Ruch w kierunku Gdańska odbywa się już bez przeszkód.

Do wypadku doszło we wtorek rano na trasie S5 na odcinku pomiędzy węzłami Maksymilianowo i Bydgoszcz Północ. Zderzyły się tam samochód ciężarowy i bus. Cztery osoby zostały poszkodowane. W wyniku tego, ciężarówka przewożąca drewno, przewróciła się na pobocze.

- Działania straży pożarnej zostały zakończone. Busem podróżowały trzy osoby, natomiast samochodem ciężarowym dwie osoby. Cztery osoby trafiły do bydgoskich szpitali, z czego kierujący samochodem ciężarowym został przetransportowany śmigłowcem - wyjaśnił st. kpt. Karol Smarz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Informacje te potwierdziła kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy: - Kierujący fiatem, jadąc od strony Maksymilianowa w kierunku Gdańska, najechał na tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego. Kierowca tego auta stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne, a następnie wpadł do rowu i dachował. Policjanci zatrzymali kierowcy fiata prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne obu pojazdów - wyjaśniła.

Bus zderzył się z samochodem ciężarowym na S5KM PSP Bydgoszcz
Samochód ciężarowy przewożący drewno wypadł z jezdni KM PSP Bydgoszcz

Droga S5 w kierunku Gdańska była przez dłuższy czas zablokowana. Aktualnie, ruch odbywa się już płynnie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Dobrcz

Pozostałe wiadomości