TVN24 | Pomorze

Przez miesiąc pracował po 14 godzin dziennie, ale się opłaciło. Bursztynowy Titanic jest największy na świecie

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Titanic z bursztynu trafił do księgi rekordów Guinessa
Titanic z bursztynu trafił do księgi rekordów GuinessaTVN24
wideo 2/10
TVN24Titanic z bursztynu trafił do księgi rekordów Guinessa

Pracował nad nim kilkanaście godzin dziennie przez ponad miesiąc. I się udało. Tomasz Ołdziejewski ze Sztutowa (Pomorskie) zbudował największego Titanica z bursztynu na świecie. Statek ma ponad 1,5 metra długości i trafił teraz do księgi rekordów Guinessa.

Tomasz Ołdziejewski obróbką bursztynu zajmuje się od 32 lat. Jak mówi, z tego surowca jest teraz w stanie zrobić wszystko.

- Zawsze nudziło mnie robienie serduszek, krzyżyków, wisiorków. To obecnie jest dla mnie kara, kiedy muszę zrobić coś do sklepu, wolę się bawić - mówi Tomasz Ołdziejewski.

Postanowił więc zrobić największego Titanica z bursztynu na świecie, chociaż przyznaje, że "było to zupełną abstrakcją".

- Porwałem się trochę z motyką na księżyc, bo wymyśliłem, że statek będzie miał ponad 1,5 metra. No i zacząłem go kreślić - opowiada mężczyzna.

Titanic z bursztynuTomasz Ołdziejewski

Pracował ponad miesiąc

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ołdziejewski postanowił zgłosić pomysł do księgi rekordów Guinessa.

- Było zaskoczenie, bo się zgodzili. Dostałem jednak taki termin, że pracowałem 12-14 godzin od czwartego stycznia 2020 roku do szóstego lutego - opowiada.

Wysiłek się opłacił. Titanic z bursztynu autorstwa Tomasza Ołdziejewskiego trafił oficjalnie do księgi rekordów Guinessa. Statek ma dokładnie 1,532 metrów i jest największym na świecie Titanikiem z bursztynu.

Statek można obecnie zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie.

Google

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Ołdziejewski

Pozostałe wiadomości