Pomorze

Sztorm wyrzucił na brzeg wrak łodzi z XIX wieku

Pomorze

Wrak w Międzywodziu
Krzysztof Sanecki | tvn24"To była solidna konstrukcja"

Bałtyk znów oddał to, co niegdyś zabrał. Tym razem jest to drewniana łódź z XIX wieku. Znaleźli ją spacerowicze w Międzywodziu (woj. zachodniopomorskie).

Łódź wyrzucił na plażę szalejący sztorm. Wrak wypatrzyli spacerowicze na plaży w Międzywodziu. Znalezisko prawdopodobnie pochodzi z XIX w.

- Jak tylko otrzymaliśmy taką informację, od razu pojechaliśmy na miejsce. Rzeczywiście na brzegu znajdował się wrak. Należące do niego grube deski są porozrzucane w promieniu 150 metrów. Widać, że niegdyś była to bardzo solidna konstrukcja - opowiada Grzegorz Kurka z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim.

Na razie wrak wciąż jest na plaży co skrzętnie wykorzystują spacerowicze, którzy chętnie go fotografują. Wkrótce łódź zostanie wyciągnięta, żeby dalej nie niszczyły jej fale. Będzie to nie lada wyzwanie logistyczne.

- Takie operacje nie są łatwe i wymagają również pewnych środków pieniężnych. Będziemy w tej sprawie współpracować z Urzędem Morskim, który bardzo zainteresował się tą sprawą oraz z konserwatorem zabytków - opowiada Kurka.

Możliwie, że po konserwacji wrak trafi właśnie do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: aa/sk / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości