Dziecko wybiegło na środek ruchliwej ulicy

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Chłopiec wybiegł na środek ulicy
Chłopiec wybiegł na środek ulicySTOP CHAM
wideo 2/4
STOP CHAMChłopiec wybiegł na środek ulicy

Między samochodami na ruchliwą ulicę Szczecina wybiegło małe dziecko. Przejeżdżający radiowóz od razu zajechał drogę innym kierowcom. Policjant wybiegł z auta i razem z kobietą, świadkiem zdarzenia, złapali chłopca. Okazało się, że dziecko uciekło matce, gdy bawiło się na podwórku.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek w alei Wyzwolenia w Szczecinie. Wbiegającego na jezdnię chłopca nagrała kamera samochodowa jednego z kierowców. Na filmie widać, że w momencie, gdy dziecko jest już na ulicy, podjeżdża radiowóz.

- Widząc tą sytuację, młodszy aspirant Krzysztof Kuligowski natychmiast zajechał radiowozem drogę, tak aby nie doszło do potrącenia dziecka. Następnie funkcjonariusz wybiegł z pojazdu, aby w sposób bezpieczny zabrać chłopca ze środka jezdni. W tym czasie do małoletniego podbiegła kobieta, która była świadkiem tej groźnej sytuacji - przekazała młodszy aspirant Ewelina Gryszpan  z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Uciekł mamie podczas zabawy na podwórku

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Przestraszony chłopiec trafił do swojej mamy. Jak ustalili policjanci, dziecko uciekło podczas zabawy na podwórku. Gryszpan przekazała, że matka chłopca dostała pouczenie.

- Sytuacja ta przypomina o tym, jak istotna jest ostrożność, koncentracja i troska o bezpieczeństwo innych. Chwila nieuwagi może prowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Tym razem los okazał się łaskawy, ale pamiętajmy, że w dużej mierze jest on zależny od naszego zachowania. Wzmóżmy swoją czujność i zdolność przewidywania nawet najmniej prawdopodobnych sytuacji - podsumowała policjantka.

Dziecko wybiegło na aleję Wyzwolenia w Szczecinie

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: STOP CHAM

Pozostałe wiadomości