Pijany jechał koparką. Nie chciał poddać się badaniu, "schował się w lesie, przykrywając liścmi"

Autor:
ng/
tam
Źródło:
KPP Iława
Do zdarzenia doszło w gminie Susz
Do zdarzenia doszło w gminie Susz Google Maps
wideo 2/5
Susz

Właściciel koparki zauważył, że jego pojazdem jedzie 43-letni mężczyzna, który prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Nie chciał jednak poddać się badaniu. I odjechał w nieznanym kierunku. Policjanci namierzyli go lesie. - Schował się, przykrywając liśmi - relacjonują funkcjonariusze. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

O sprawdzenie stanu trzeźwości 43-latka policjantów poprosił właściciel koparki. Chwilę wcześniej - na jednej z dróg w okolicach Susza (woj. warmińsko-mazurskie) - zauważył swój pojazd. Był zaskoczony, bo kluczyki miał przy sobie i w tym dniu nie zlecał swojemu pracownikowi żadnych prac. Pamiętał też, że kilka dni wcześniej 43-latek w pracy pił alkohol. Dlatego, gdy zobaczył go na koparce, postanowił sprawdzić, czy jest trzeźwy.

- Mężczyzna nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, tylko oddalił się w nieznanym kierunku. W trakcie poszukiwań okazało się, że schował się w lesie, przykrywając się liśćmi - poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Iławie.

Badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie

Przetransportowany na komisariat został poddany badaniu, które wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci ustalili również, że 43-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Kierowca trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zaboru koparki, a także kierowania nią po alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. 

- Czeka go kara roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby. Musi zapłacić trzy tysiące złotych grzywny oraz 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Ukarano go również dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów - przekazała Kwiatkowska.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: KPP Iława

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości