TVN24 | Pomorze

Sianów. Uszkodzenie gazociągu, awaria usunięta

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa,
mjz/tam
Źródło:
TVN24 Szczecin, PAP
Wyciek gazu w Sianowie
Wyciek gazu w SianowieAdam Wójcik / Wypadki i pożary Zachodniopomorskie
wideo 2/5
Adam Wójcik / Wypadki i pożary ZachodniopomorskieWyciek gazu w Sianowie

Podczas prac remontowych w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) doszło do uszkodzenia rurociągu gazowego. Ewakuowanych zostało około 500 osób. Po godzinie 17 burmistrz miasta Maciej Berlicki poinformował, że awaria sieci gazowniczej została usunięta. Podziękował służbom zaangażowanym w likwidację uszkodzenia oraz akcję zabezpieczenia i pomocy mieszkańcom.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Maciej Berlicki przekazał, że choć awaria, w wyniku której istniało realne zagrożenie dla mieszkańców osiedla nr 3, została usunięta, to przywracanie pełnej sprawności sieci gazowniczej będzie trwało do godziny 22-23.

"Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszystkim zaangażowanym w akcje zabezpieczenia, usunięcia awarii oraz pomocy mieszkańcom serdecznie dziękujemy" – podał Berlicki.

Wyciek gazu

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 14 w Sianowie przy ulicy Dębowej. Jak podał wówczas rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak, podczas prac remontowych uszkodzono rurociąg gazowy, w wyniku czego nastąpił intensywny wyciek gazu. Dodał, że pobliżu wycieku znajduje się stacja paliw.

Ewakuowanych zostało około 500 osób z budynku stacji, okolicznego osiedla i sklepów. Przeczekać mogli w obiektach, które zapewniła gmina - w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w domu i klubie seniora, gdzie ewakuowani zostali najstarsi.

Sianów. Podczas prac uszkodzono gazociągAdam Wójcik / Wypadki i pożary Zachodniopomorskie
Sianów. Podczas prac uszkodzono gazociągAdam Wójcik / Wypadki i pożary Zachodniopomorskie

Autor:eŁKa, mjz/tam

Źródło: TVN24 Szczecin, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości