TVN24 | Pomorze

Koziołki splątały się porożem. Samce sarny uratowane dzięki czujności dwóch nastolatek

TVN24 | Pomorze

Autor:
aa/
tam,rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Koziołki splątały się porożem
Koziołki splątały się porożem
wideo 2/5
Koziołki splątały się porożem

Dwa koziołki, które splątały się porożem w Rymaniu (województwo zachodniopomorskie) udało się uratować dzięki czujności dwóch nastolatek. Zwierzęta nie były w stanie same się uwolnić. Z pomocą przyszli policjanci i myśliwi.

Koziołki - samce sarny - leżące pod drzewami przy ścieżce rowerowej w Rymaniu w województwie zachodniopomorskim dostrzegły podczas spaceru dwie nastolatki - poinformowała starsza sierżant Karolina Seemann z kołobrzeskiej policji. - Z ich relacji wynikało, że zwierzęta są wyczerpane, ciężko oddychają i nie mają siły się ruszać. Miały też zakleszczone poroże - dodała policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Pomogli policjanci i myśliwiZachodniopomorska policja

Policjanci i myśliwi uwolnili koziołki

Na miejsce pojechał patrol policji z Rymania. O pomoc poproszono też myśliwych z Koła Łowieckiego Foka. - Mężczyźni ostrożnie podeszli do koziołków i delikatnie, ale sprawnie je uwolnili - opowiadała Seemann.

Według jej relacji, zwierzęta szybko zorientowały się, że nie są już w pułapce i pobiegły do pobliskiego lasu. - Dzięki reakcji na krzywdę zwierząt mogliśmy szybko i sprawnie zainterweniować i zapewnić im bezpieczeństwo - powiedziała rzeczniczka kołobrzeskiej policji. 

Autor:aa/ tam,rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Zachodniopomorska policja

Pozostałe wiadomości