Próbował zabić młotkiem. Grozi mu dożywocie

Pomorze

TVN 24 | sxc.huNarzędziem przestępstwa był młotek

Policjanci z Nowego Dworu zatrzymali mężczyznę, który młotkiem próbował zabić małżeństwo, u którego mieszkał. Pobita kobieta walczy o życie.

Jak poinformowali policjanci, do przestępstwa doszło na terenie powiatu nowodworskiego na początku tego tygodnia. Policję zaalarmowało pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy rannemu małżeństwu. Według funkcjonariuszy, nocą do mieszkania miało wtargnąć dwóch sprawców i brutalnie pobić mieszkające tam osoby.

Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zastali mężczyznę, który mieszkał z małżeństwem, pomagając im w pracach przy gospodarstwie.

Młotek - narzędzie przestępstwa

Funkcjonariusze ustalili, że to właśnie on odpowiedzialny jest za pobicie i zatrzymali go. Pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli także ślady przestępstwa i zabezpieczyli m.in. młotek, którym – jak się okazało posłużył się sprawca.

Napastnik ma 28 lat, w chwili zatrzymania był trzeźwy. W środę mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 58–letniej kobiety oraz jej 62-letniego męża i na wniosek malborskiej prokuratury został aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Autor: maz/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 | sxc.hu