Pakość. Struś spacerował środkiem ulicy pośród jadących samochodów

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Pakość. Struś spacerował po ulicy Jankowskiej
Pakość. Struś spacerował po ulicy Jankowskiejki24.info
wideo 2/4
Pakość. Struś spacerował po ulicy Jankowskiej

Po ulicy Jankowskiej w Pakości (woj. kujawsko-pomorskie) spacerował struś. Zwierzę najprawdopodobniej uciekło z jednej z pobliskich hodowli, wzbudzając niemałe zainteresowanie kierowców i przechodniów.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło we wtorek (28 marca) około godziny 14 na ul. Jankowskiej w Pakości w powiecie inowrocławskim. Struś spacerował środkiem ulicy pośród jadących samochodów. Zwierzę przykuło uwagę nie tylko kierowców, ale również przechodniów, którzy z zainteresowaniem śledzili jego spacer.

Starszy sierżant Emil Gawroński z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu powiedział, że policjanci nie odnotowali żadnego zgłoszenia ze strusiem, co może wskazywać na to, że właścicielowi na własną rękę udało się go złapać. Na jednym z nagrań opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak mężczyzna podąża środkiem jezdni za ptakiem. Drogę ucieczki próbowali również utrudnić strusiowi nadjeżdżający kierowcy.

Czytaj też: Ze strusiem po Europie. Co Nande zobaczył w Warszawie?

Urzędnicy: struś mógł uciec z hodowli

O komentarz poprosiliśmy urzędników z magistratu w Pakości. - Oficjalnego zgłoszenia nie otrzymaliśmy, natomiast mógł to być najprawdopodobniej struś, który uciekł od jednego z okolicznych hodowców. Mężczyzna trudni się od dłuższego czasu hodowlą strusi - usłyszeliśmy od urzędników z referatu komunalno-inwestycyjnego, rozwoju i ochrony środowiska.

Struś biegał po jednej z ulic w Pakościki24.info

Strusie to nielotne, największe i najszybsze ptaki lądowe. Dorosłe osobniki osiągają prędkość do 70 kilometrów na godzinę i ważą do 140 kilogramów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: ki24.info

Pozostałe wiadomości