Pomorze

Mróz, a w mieszkaniach zimno. Awaria ciepłownicza w Gdańsku

Pomorze

Awaria rury w Gdańsku
Awaria rury w Gdańsku
wideo 2/4

Awaria ciepłownicza w dwóch dzielnicach Gdańska. Mieszkańcy przez kilkanaście godzin nie mieli ciepłej wody i ogrzewania. Naprawa uszkodzonej magistrali zakończyła się po godzinie 13.

W poniedziałek wieczorem doszło do awarii rury ciepłowniczej. W części dwóch dzielnic Gdańska nie było ciepłej wody i ogrzewania.

- W związku z usterką sieci ciepłowniczej doszło do przerwy w dostawach ciepła w części dwóch osiedli Gdańska: Brzeźna i Zaspy-Rozstaje. To około 230 budynków, które tymczasowo nie mają dostępu do ciepła i ciepłej wody - mówił Grzegorz Blachowski, kierownik działu PR grupy Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Prace techniczne zakończono po godzinie 13. O tej porze wróciło też ogrzewanie i ciepła woda do mieszkańców osiedla Zaspa-Rozstaje.

- Trwa jeszcze nawadnianie, dlatego część mieszkańców Brzeźna nadal może nie mieć ciepła. Do godziny 16 wszyscy mieszkańcy powinni mieć już ogrzewanie i ciepłą wodę - informuje Blachowski.

Przyczynę awarii

Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną awarii.

- Dla nas najważniejsze jest, żeby do wszystkich mieszkańców dostarczyć ciepło. Dopiero później będziemy dokładnie badać przyczyny awarii. To może potrwać nawet kilka dni - mówi rzecznik.

Bez ogrzewania było także kilka przedszkoli. W tego typu przypadkach grupa GPEC stosuje specjalne procedury.

- Staramy się zapewnić ciepło najlepiej, jak możemy. W tego typu wypadkach, po zgłoszeniach od razu nasi eksperci pojechali na miejsce. Wyposażyli te instytucje edukacyjne w farelki, które pozwoliły przetrzymać kilka godzin bez ciepła - mówił nam rano Blachowski.

Prace utrudniała pogoda. W Gdańsku w ciągu dnia prognozowane były -5 stopni Celsjusza.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości