Majówka 2023 nad morzem. Najciekawsze miejsca na długi majowy weekend

Źródło:
tvn24.pl
Pogoda na 16 dni: dużego ciepła na razie nie widać
Pogoda na 16 dni: dużego ciepła na razie nie widaćtvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na 16 dni: dużego ciepła na razie nie widaćtvnmeteo.pl

Majówka nad morzem to bardzo dobry pomysł na tegoroczny długi majowy weekend. Oczywiście pod warunkiem, że pogoda będzie łaskawa. Jakie są najciekawsze miejsca i gdzie warto się wybrać na Wybrzeżu? Podpowiadamy.

Kilkudniowy wyjazd na majówkę nad polskie morze to świetna okazja do tego, by odpocząć, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc. W tym roku majowy weekend może być naprawdę długi. Jeśli ktoś go dobrze sobie zaplanował, to będzie mógł się cieszyć nawet z dziewięciu wolnych dni. A to doskonała okazja do tego, by pojechać nad morze. Nasz redakcyjny przewodnik po najciekawszych miejscach Pomorza rozpoczynamy od Pomorza Zachodniego.

CZYTAJ TEŻ: Majówka 2023 w Polsce. Gdzie pojechać na długi weekend majowy? Najciekawsze miejsca

Majówka 2023 nad morzem. Atrakcje w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to ośrodek turystyczny i wypoczynkowy położony nad Morzem Bałtyckim na wyspie Wolin w województwie zachodniopomorskim. Miasto może się pochwalić wieloma walorami przyrodniczymi. Znajdują się tu między innymi dwa kąpieliska nadmorskie, piaszczyste plaże, wzniesienia w Paśmie Wolińskim. Blisko stąd do Wolińskiego Parku Narodowego.

Międzyzdroje kuszą ponadto licznymi atrakcjami turystyczni z promenadą gwiazd na czele. Oprócz tego warto wspomnieć o molo o długości 395 metrów, gabinecie figur woskowych czy oceanarium. Warto również wspomnieć o atrakcjach w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie znajduje się zagroda pokazowa żubrów i muzeum przyrodnicze.

Molo w Międzyzdrojacharchiwum TVN24

Turyści, którzy przyjadą w majówkę do Międzyzdrojów, nie będą mogli na pewno narzekać na bazę gastronomiczno-hotelową. W mieście jest kilkanaście hoteli, pensjonaty, zakład uzdrowiskowy czy ośrodki wczasowe. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Majówka 2023 w Rewalu i okolicach

Rewal to niewielka miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską położona nad Morzem Bałtyckim w powiecie gryfickim w województwie zachodniopomorskim.

Rewal szczególnie latem ściąga tłumy turystów, którzy spragnieni morskich kąpieli, zażywają orzeźwienia w Bałtyku. Nie oznacza to jednak, że w majowy weekend nie można skorzystać z piaszczystych plaż i pospacerować sobie. W Rewalu znajduje się także taras widokowy przy ul. Parkowej, z którego rozciąga się piękny widok na Morze Bałtyckie, oraz Park Wieloryba z replikami wielu gatunków zwierząt, żyjących w różnych wodach całego świata.

Rewaltvn24

Będąc w Rewalu, warto również odwiedzić pobliskie Pobierowo, Pustkowo, Niechorze, Pogorzelicę czy Trzęsacz, gdzie nie brakuje przepięknych i szerokich plaż.

Majówka 2023 nad morzem. Kołobrzeg i okolice

Kołobrzeg to kolejna niezwykle ciekawa miejscowość na naszym majówkowym szlaku, którą warto odwiedzić w majowy weekend. Kołobrzeg leży w województwie zachodniopomorskim przy drodze krajowej nr 11 i drodze ekspresowej nr S6. Jest uzdrowiskiem z trzema letnimi kąpieliskami morskimi.

W Kołobrzegu na pewno nie będziemy się nudzić. Turystycznych atrakcji tu nie brakuje. Na pierwszy plan wysuwa się rozciągający się wzdłuż Morza Bałtyckiego piękny bulwar, przy którym aż roi się od restauracji czy kawiarni. W Kołobrzegu znajduje się też latarnia morska, na którą warto wejść.

Molo w Kołobrzegu
Molo w KołobrzeguMolo w KołobrzeguShutterstock

W sąsiedztwie Kołobrzegu leżą mniejsze, ale równie urokliwe miejscowości jak Mrzeżyno, Dźwirzyno czy Ustronie Morskie. Do tego ostatniego można dojechać rowerem. Na trasie Kołobrzeg-Ustronie Morskie, wzdłuż Morza Bałtyckiego, znajduje się malowniczo położona ścieżka rowerowa.

Z Pomorza Zachodniego przesuwamy się w kierunku Pomorza. Sprawdzimy, jakie atrakcje turystyczne czekają na turystów m.in. w Ustce, Łebie, Władysławowie, na Półwyspie Helskim czy w Trójmieście.

Majówka 2023 w Ustce

Ustka to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. Bardzo chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na bliskość morza oraz bogatą bazę hotelowo-gastronomiczną. W mieście znajduje się sporo hoteli, pensjonatów, a także restauracji i tawern.

Ustka pełna atrakcji turystycznychtvnmeteo.pl

Wśród usteckich atrakcji turystycznych na pierwszy plan wysuwają się: stare miasto, latarnia morska, nadmorska promenada czy port oraz molo. Ponadto w Ustce znajdują się dwa kąpieliska morskie. W trakcie majowego weekendu będzie zatem okazja do tego, by pospacerować brzegiem Bałtyku.

Majówka 2023 w Łebie

Łeba to kolejne nadmorskie miasto warte odwiedzenia podczas majówki. I to z kilku powodów. Położenie geograficzno-przyrodnicze Łeby sprawia, że chce się tu przyjechać. Miasto jest położone na Wybrzeżu Słowińskim. To właśnie w okolicach Łeby można podziwiać wydmy ruchome, które znajdują na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Plaża w ŁebieTVN24

Co ważne z punktu widzenia turysty odwiedzającego Łebę, można tu również dobrze zjeść. W mieście nie brakuje restauracji i tawern, również tych serwujących lokalne przysmaki.

W Łebie znajdują się trzy letnie kąpieliska morskie.

CZYTAJ TEŻ: Majówka 2023 w polskich górach. Najciekawsze miejsca na długi weekend

Majówka nad morzem - Dębki, Karwia, Jastrzębia Góra

Jadąc z Łeby na wschód, dojedziemy do Dębek - małej osady położonej nad Morzem Bałtyckim, która, jak się okazuje, jest popularnym miejscem turystycznym. Przez Dębki prowadzą trzy szlaki: pieszy, rowerowy i konny.

Niewielką, nadmorską miejscowością letniskową położoną niedaleko Dębek jest Karwia, która może pochwalić się szeroką plażą o długości 3 kilometrów. Znajdują się tu dwa letnie kąpieliska.

Karwia Kontakt Meteo/ptaszyna

Będąc już w Karwii, warto także odwiedzić Jastrzębią Górę. Ta położona nad Morzem Bałtyckim wieś i zarazem najbardziej wysunięta na północ miejscowość w Polsce ma sporo do zaoferowania dla turystów. W Jastrzębiej Górze znajdują się trzy letnie kąpieliska, wąwóz Lisi Jar z obeliskiem ku czci króla Zygmunta III Wazy, pomnik "Gwiazdy Północy" - najdalej wysuniętego na północ punktu w kraju czy dom do góry nogami.

Majówka 2023 we Władysławowie

Władysławowo to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w kraju. Szczególnie chętnie odwiedzane latem ze względu na dużą liczbę kąpielisk - jest ich aż pięć. Jednak odwiedzając to miasto położone nad Morzem Bałtyckim w powiecie puckim w majówkę, również nie powinniśmy się zawieść.

To, co wyróżnia to miejsce, to przede wszystkim urokliwe położenie oraz niezliczona liczba atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wystarczy choćby wspomnieć o porcie we Władysławowie. Jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów.

WładysławowoShutterstock

W popularnym "Władku" znajduje się również Aleja Gwiazd Sportu. Obecnie promenada mieści 36 mosiężnych gwiazd wmurowanych w granitowych płytach, na których wygrawerowane są nazwiska sławnych polskich sportowców. Co poza tym? W mieście jest ponadto muzeum figur woskowych, park rozrywki ocean park czy motylarnia.

Na turystów czeka dobrze rozwinięta baza gastronomiczno-hotelowa. Noclegi warto jednak zarezerwować z wyprzedzeniem.

Majówka 2023 na Półwyspie Helskim. Jakie atrakcje?

Na początek Jastarnia, która jest niewielkim miastem położonym na Półwyspie Helskim. Z atrakcji, które warto polecić na majowy weekend, to na pewno eleganckie molo spacerowe. Zbudowane jest na przedłużeniu ulicy Stelmaszczyka, która jest sercem turystycznym miasta i zarazem jego główną ulicą. Przy molo znajdują się liczne punkty gastronomiczne. Jastarnia posiada również własny port.

Hel to miejsce doskonale znane polskiemu turyście. Miasto jest położone nad Morzem Bałtyckim na cyplu Mierzei Helskiej. Leży w powiecie puckim. To ośrodek turystyczny i kąpielisko nadmorskie, ośrodek rybołówstwa, garnizon Marynarki Wojennej z portem wojennym.

HelTVN24

Główne atrakcje Helu to piaszczyste plaże, Muzeum Rybołówstwa Morskiego z wieżą widokową, zabytkowe chaty kaszubskie, fokarium, latarnia morska, port morski oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Najwięcej turystów można jednak spotkać na nadmorskim bulwarze, gdzie znajdują się różnego rodzaju punkty gastronomiczne.

Na Mierzei Helskiej znajdują się czyste i szerokie plaże, przepiękne lasy oraz duże wydmy. To idealny wybór dla osób, które cenią sobie zarówno ciszę i spokój w maju, ale i aktywny wypoczynek. 

Majówka 2023 w Trójmieście. Co warto zobaczyć?

Gdańsk to niesamowicie piękne miasto co roku odwiedzane przez rzesze turystów podczas majowego weekendu. Należy się spodziewać, że i teraz będzie podobnie. Nie ma się czemu dziwić, bo to miasto, które słynie z przepięknego starego miasta i niderlandzkiego stylu. Położenie nad Motławą sprawia, że majowe spacery przy odpowiedniej pogodzie mogą stać się jeszcze bardziej kuszące. Gdańsk to miasto przepełnione historią i wieloma zabytkami. Trudno je wszystkie w tym miejscu opisać. Będąc już jednak w stolicy Pomorza, warto się wybrać na Westerplatte, pod bramę stoczni czy do Europejskiego Centrum Solidarności. Do tego oczywiście nie można zapomnieć o gdańskich plażach, które mogą posłużyć jako doskonałe miejsce na majówkowe spacery.

Gdynia może się za to pochwalić rozległymi, nadmorskimi terenami spacerowymi. W ich skład wchodzi Molo Południowe, które jest przedłużeniem Skweru Kościuszki, gdzie cumują jednostki muzealne, tj. ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Warto też wspomnieć o Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, który rozciąga się na długości ponad 1,5 km oraz piaszczystych plażach. W Gdyni funkcjonują cztery letnie kąpieliska.

SopotShutterstock

Sopot to istna perełka Trójmiasta. Pierwsze skojarzenie z tym miastem to molo, które jest najdłuższym deptakiem w Polsce. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. To jedna z największych atrakcji Sopotu. Sopot kojarzy się również z Operą Leśną i festiwalami muzycznymi. Będąc tu, warto odwiedzić to kultowe miejsce. No i oczywiście rozrywkowy Monciak - bulwar im. Bohaterów Monte Cassino, na którym "dzieje się" cały dzień i całą noc. Sopot to także piękne, piaszczyste plaże, po których spacery są wręcz wskazane.

Majówka 2023 na Mierzei Wiślanej. Przekop to najnowsza atrakcja

Krynica Morska jest położona nad Morzem Bałtyckim na Mierzei Wiślanej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym, przy drodze wojewódzkiej nr 501. To miejscowość turystyczna z portem morskim, czterema przystaniami morskimi i letnim kąpieliskiem.

Jantar, który znajduje się nieopodal Krynicy Morskiej, jest również miejscowością turystyczną, z dość dobrze rozwiniętą bazą noclegową oraz licznymi punktami gastronomicznymi. W Jantarze znajduje się kąpielisko morskie.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną (zdjęcie z września 2021)mat.pras. NDI

Jedną z ciekawszych atrakcji tego regionu jest na pewno kanał przez Mierzeję Wiślaną, którego głównym celem jest skrócenie, pogłębienie i uproszczenie morskiego szlaku na Morze Bałtyckie. Otwarcie kanału nastąpiło 17 września 2022 roku. Przekop Mierzei Wiślanej został zlokalizowany na wysokości dawnej osady Nowy Świat w gminie Sztutowo, która znajduje się za miejscowością Kąty Rybackie w kierunku Krynicy Morskiej.

Autorka/Autor:mm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Mamy do czynienia z istnym podziemiem wizowym, a siedzibą tego gangu było Ministerstwo Spraw Zagranicznych - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Aleksandra Leo z Polski 2050-Trzeciej Drogi, która jest członkinią komisji śledczej badającej aferę wizową. - Trzeba wyjaśnić wszystkie rzeczy i dobrze, że ta komisja śledcza powstała - mówił Michał Wójcik z Suwerennej Polski. Został też zapytany o ocenę wystąpienia Radosława Sikorskiego na forum ONZ.

"Nie było złe", ale nie ma czego "gratulować". Wójcik komentuje wystąpienie Sikorskiego

"Nie było złe", ale nie ma czego "gratulować". Wójcik komentuje wystąpienie Sikorskiego

Źródło:
TVN24

Na uniwersytecie w Mediolanie 398 studentów medycyny spośród 408 nie zdało egzaminu z mikrobiologii. Sprawdzianu nie zaliczył studentom znany włoski wirusolog, profesor Roberto Burioni. Jak przyznał, ponad 40 procent studentów nie potrafiło nawet zdiagnozować grypy.

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

Źródło:
PAP, La Nazione

Prezydent USA Joe Biden odbył w środę rutynowe badania lekarskie w szpitalu wojskowym Walter Reed w stanie Maryland. - Wszystko jest w porządku - przekazał dziennikarzom po badaniach. Zapytany, czy jest coś, czym Amerykanie powinni się niepokoić, Biden zażartował na temat swojego wieku. - No cóż, lekarze uważają, że wyglądam za młodo - powiedział.

Joe Biden po badaniach lekarskich. "Uważają, że wyglądam za młodo"

Joe Biden po badaniach lekarskich. "Uważają, że wyglądam za młodo"

Źródło:
Reuters, PAP

Zabieranie go stamtąd wywołałoby kolejną wojnę, przez kolejne miesiące zajmowalibyśmy się tylko tym, zamiast naprawieniem państwa, to nie jest nam do niczego potrzebne - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

Ruszają rządowe prace nad tak zwanym kasowym PIT, czyli rozwiązaniem, które zakłada, że firmy mają obowiązek zapłacić podatek dochodowy dopiero po faktycznym otrzymaniu środków z faktury. - Około 80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło z tego rozwiązania skorzystać - tłumaczył w TVN24 BiS minister Maciej Berek.

Rewolucja dla firm. "80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać"

Rewolucja dla firm. "80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na jutro zwołałem szczyt rolniczy w Warszawie - poinformował w środę premier Donald Tusk. Jak przekazał szef rządu, "na tym spotkaniu z przedstawicielami protestujących będziemy szukali z dobrą wolą rozwiązania problemu". Tusk mówił także, że rząd rozmawia ze stroną ukraińską "o czasowym zamknięciu granicy i zamknięciu wymiany handlowej", jednak byłoby to rozwiązanie tymczasowe i "bolesne" dla obu stron. Do tej kwestii odniósł się w mediach społecznościowych ukraiński wicepremier Ołeksandr Kubrakow.

Tusk o rozwiązaniu "bolesnym" dla obu stron. Jest odpowiedź

Tusk o rozwiązaniu "bolesnym" dla obu stron. Jest odpowiedź

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jedna osoba nie żyje, a dwie zaginęły po wypadku łodzi na wodach francuskich kanału La Manche. Tylko w środę uratowano tam 180 osób.

Akcja ratunkowa na kanale La Manche

Akcja ratunkowa na kanale La Manche

Źródło:
BBC, Sky News

Richard Lewis, amerykański komik i aktor, gwiazda serialu "Pohamuj entuzjazm", zmarł w wieku 76 lat.

Zmarł Richard Lewis, gwiazda amerykańskiej komedii

Zmarł Richard Lewis, gwiazda amerykańskiej komedii

Źródło:
The Guardian

Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki był na przejściu granicznym, gdzie przekonywał, że zboże z Ukrainy nie przejeżdża przez nasz kraj tranzytem, a trafia na polskie półki sklepowe i do "różnych firm". Razem z innymi parlamentarzystami sugerował, że transportowana kukurydza jest przewożona razem z cementem. Parlamentarzyści nie pokazali jednak żadnych dowodów na potwierdzenie swoich tez. O publikowane przez Mateckiego nagrania zapytaliśmy między innymi Krajową Administrację Skarbową. "Nie wystąpiły przypadki, aby towary objęte zakazem zostały dopuszczone do obrotu na terytorium kraju" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Dariusz Matecki i niezidentyfikowane wagony. Jest odpowiedź Krajowej Administracji Skarbowej

Dariusz Matecki i niezidentyfikowane wagony. Jest odpowiedź Krajowej Administracji Skarbowej

Źródło:
tvn24.pl, Konkret24

Niemiecki "Spiegel" ocenił, że w obliczu przechodzenia Ukrainy do defensywy Niemcy i Francja powinny wykazać się przywództwem, a zamiast tego Olaf Scholz i Emmanuel Macron rywalizują ze sobą. "To epokowa porażka, za którą odpowiedzialni są przede wszystkim dwaj mężczyźni" - ocenił internetowy portal tygodnika.

"Spiegel" krytykuje Scholza i Macrona. "Epokowa porażka, za którą odpowiedzialni są przede wszystkim dwaj mężczyźni"

"Spiegel" krytykuje Scholza i Macrona. "Epokowa porażka, za którą odpowiedzialni są przede wszystkim dwaj mężczyźni"

Źródło:
PAP

Mitch McConnell ogłosił, że zrezygnuje z funkcji lidera mniejszości republikańskiej w Senacie USA. - Nikt nie może pokonać czasu, a ja nie jestem już młodym mężczyzną. Przyszedł czas na kolejne pokolenie przywódców - powiedział.

"Nikt nie może pokonać czasu". Lider republikanów w Senacie USA zrezygnuje

"Nikt nie może pokonać czasu". Lider republikanów w Senacie USA zrezygnuje

Źródło:
Reuters

W Ostródzie policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli rany kłute i rany cięte wykonane ostrym narzędziem. - Badamy hipotezy, nie wykluczamy udziału osób trzecich w tym zdarzeniu - przekazał w rozmowie z TVN24 podkomisarz Michał Przybyłek, oficer prasowy komendanta ostródzkiej policji. Dodał, że policja próbuje nawiązać kontakt z córką małżeństwa.

Zwłoki małżeństwa w Ostródzie. "Nie wykluczamy udziału osób trzecich"

Zwłoki małżeństwa w Ostródzie. "Nie wykluczamy udziału osób trzecich"

Źródło:
TVN24

Deputowani z separatystycznego Naddniestrza, leżącego w granicach Mołdawii, zwrócili się do Rosji o podjęcie kroków w celu "obrony" tego regionu. Prezydent Mołdawii Maia Sandu podkreśliła, że chce "pokojowego rozwiązania konfliktu" i że celem działań rządu jest ponowna gospodarcza integracja kraju. - Państwa bałtyckie, Mołdawia i państwa bałkańskie, wszędzie tam, gdzie był obecny Związek Radziecki, są zagrożone - podkreślił w komentarzu do tej sytuacji prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Separatyści w Naddniestrzu proszą Rosję o "ochronę"

Separatyści w Naddniestrzu proszą Rosję o "ochronę"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, NewsMaker, Reuters

W aplikacji Coinbase, która służy do handlu kryptowalutami, w tym bitcoinem, wystąpiły błędy powodujące, że część użytkowników widziała w środę zerowe saldo - informuje CNBC. "Nasz zespół bada sprawę. Wasze aktywa są bezpieczne" - skomentowali przedstawiciele platformy. Sytuacja wydarzyła się w dniu, w którym kurs bitcoina przekroczył po raz pierwszy od ponad dwóch lat poziom 60 tysięcy dolarów.

Klienci zobaczyli zero na kontach. Firma zabiera głos

Klienci zobaczyli zero na kontach. Firma zabiera głos

Źródło:
tvn24.pl

Nieprawdy, które przed komisją podawała prokurator Edyta Dudzińska, są bardzo łatwo weryfikowalne przez system informatyczny prokuratury - mówiła w TVN24 prokurator Ewa Wrzosek, która sama też zeznawała w środę przed sejmową komisją do spraw wyborów kopertowych. Powiedziała, że cieszy się na ewentualną możliwość konfrontacji z Dudzińską zapowiedzianą przez przewodniczącego komisji.

"Jestem zdumiona skalą nieprawd". Wrzosek odpowiada na zeznania prokurator Dudzińskiej

"Jestem zdumiona skalą nieprawd". Wrzosek odpowiada na zeznania prokurator Dudzińskiej

Źródło:
TVN24

Przewodniczący komisji śledczej do spraw wyborów kopertowych Dariusz Joński został wyłączony z przesłuchania prokurator Edyty Dudzińskiej. Wniosek w tej sprawie złożyła sama Dudzińska, która tuż przed rozpoczęciem zeznań oskarżyła Jońskiego o wygłoszenie nieprawdziwych stwierdzeń w jednym z wywiadów. Dudzińska w kwietniu 2020 roku umorzyła postępowanie w sprawie wyborów kopertowych zaledwie trzy godziny po tym, jak wszczęła je prokurator Ewa Wrzosek. Po środowym przesłuchaniu Joński zapowiedział, że złoży wniosek o przeprowadzenie konfrontacji między Wrzosek a Dudzińską.

Wniosek o konfrontację prokuratorek. Dudzińska zeznawała przed komisją w sprawie wyborów kopertowych

Wniosek o konfrontację prokuratorek. Dudzińska zeznawała przed komisją w sprawie wyborów kopertowych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Nie żyje Thomas Kingston, małżonek Lady Gabrielli Kingston, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Zmarł w niedzielę, w wieku 45 lat. "Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny" - przekazał Pałac Buckingham w wydanym we wtorek oświadczeniu. Król Karol III i królowa Kamila złożyli kondolencje najbliższym.

Rodzina królewska w żałobie. Oświadczenie Pałacu Buckingham

Rodzina królewska w żałobie. Oświadczenie Pałacu Buckingham

Źródło:
BBC, Sky News, TVN24.pl

Podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Pradze doszło do nietypowej sytuacji. Premier Donald Tusk zwrócił się do szefa słowackiego rządu z uwagą do jego wystąpienia, ale mikrofon nie zarejestrował tych słów. Reporter TVN24 zapytał Tuska, co powiedział do Roberta Fico.

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Źródło:
tvn24.pl
"Przykro mi, nie ma już dla was świata"
 

"Przykro mi, nie ma już dla was świata"  

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Z rozpaczy tracą pamięć albo chcą zniknąć. Piszą SMS do mamy: "Niehce mi się rzyć" 

Z rozpaczy tracą pamięć albo chcą zniknąć. Piszą SMS do mamy: "Niehce mi się rzyć" 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Z przykrością muszę zrobić przerwę i wstrzymać moje występy" - napisała w mediach społecznościowych Adele, informując o przełożeniu dziesięciu nadchodzących koncertów, które miały odbyć się w marcu w Las Vegas. Powodem jest stan zdrowia artystki, który "niestety odbija się na jej głosie".  

Adele zawiesza występy. Chodzi o stan zdrowia 

Adele zawiesza występy. Chodzi o stan zdrowia 

Źródło:
CNN, BBC, TVN24.pl

Marcowa waloryzacja obejmie nie tylko emerytury i renty. Zwiększone zostaną także kwoty dodatków i świadczeń pieniężnych. Przykładowo, dodatek pielęgnacyjny wzrośnie z 294,39 złotych do 330,07 złotych.

Podwyżki dla emerytów i rencistów. Tyle wyniosą świadczenia od marca

Podwyżki dla emerytów i rencistów. Tyle wyniosą świadczenia od marca

Źródło:
PAP

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanął Radosław Gac, były trener w Zespole Wychowania i Kształcenia w Stężycy, sygnalista i bohater reportażu tvn24.pl o nieprawidłowościach w placówce. Gac stanął po stronie młodych piłkarzy, którzy skarżyli się na mobbing ze strony innego trenera - Michała C. Po publikacji sprawą zajęła się prokuratura, która uznała, że C. faktycznie dopuścił się przestępstwa i skierowała akt oskarżenia do sądu. Równolegle proces sygnaliście (i jeszcze jednemu trenerowi) wytoczyła gmina, która twierdzi, że ich wypowiedzi zaszkodziły szkole i mogły wystraszyć sponsorów.

Wsparł poniżanych uczniów, został pozwany przez gminę. Sąd namawia na ugodę

Wsparł poniżanych uczniów, został pozwany przez gminę. Sąd namawia na ugodę

Źródło:
tvn24.pl

Bez stworzenia dobrego, bezpiecznego świata, który odpowie na wyzwanie, jakie stoi dzisiaj przed młodzieżą XXI wieku, dobre funkcjonowanie naszego kraju stoi pod znakiem zapytania - powiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka. W środę uczestniczyła w konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania". Pojawili się na niej też między innymi ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny, a także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Źródło:
PAP, TVN24

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"