Pomorze

Rzucił się z siekierą na policjantów. Został postrzelony

Pomorze

Policja: zachowaliśmy się prawidłowo
TVN24 SzczecinPolicjanci mieli być zmuszeni do postrzelenia mężczyzny

29-letni pijany i agresywny mieszkaniec miejscowości Dalno w województwie zachodniopomorskim ruszył z siekierą na interweniujących policjantów. Zatrzymał go dopiero postrzał. Mężczyzna został ranny w nogę.

Wczoraj po północy policjanci dostali zgłoszenie o agresywnie zachowującym się mężczyźnie w miejscowości Dalno w powiecie łobeskim. Na numer alarmowy miała dzwonić rodzina agresora.

Zatrzymała go dopiero kula

Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, zostali poinformowani, że 29-latek schował się w pobliskiej szopie. Na widok funkcjonariuszy, mężczyzna rozjuszył się jeszcze bardziej. Zaczął wyzywać mundurowych, odmówił wyjścia na zewnątrz i wykonania jakichkolwiek poleceń funkcjonariuszy. W pewnym momencie uzbrojony w siekierę rzucił się na policjantów.

- Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, które nie przyniosły rezultatu. Jeden z funkcjonariuszy zdecydował się więc postrzelić agresywnego mężczyznę w nogę – relacjonuje nadkom. Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Życiu 29-latka nie zagraża niebezpieczeństwo – został już wypuszczony ze szpitala i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie krwi wykazało u niego 2 promile alkoholu we krwi. Będzie prawdopodobnie odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariuszy policji. Grozi za to nawet 10 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Szczecin/lobez24.pl

Źródło zdjęcia głównego: lobez24.pl

Pozostałe wiadomości