Uciekał przed policją. Pijany, po amfetaminie i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Pościg za pijanym kierowcą w policyjnej kamerze (materiał z 29.09.2022)
Pościg za pijanym kierowcą w policyjnej kamerze (materiał z 29.09.2022)KPP w Koscierzynie
wideo 2/6
KPP w KoscierzyniePościg za pijanym kierowcą w policyjnej kamerze

Policjanci z Kościerzyny (Pomorze) po pościgu zatrzymali 27-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany, pod wpływem narkotyków, a w dodatku miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Policja opublikowała nagranie z pościgu.

We wtorek około godziny 1 w nocy, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę dacii. - Jednak kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierowcą - przekazuje aspirant sztabowy Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Czytaj też: Podczas ucieczki przed policją wjechał w inny samochód. Dwaj kierowcy w szpitalu

Do pościgu dołączył także radiowóz kościerskiej drogówki. Na nagraniu, które opublikowała policja, widać ucieczkę kierowcy. Przejeżdża przez centrum miasta i kieruje się drogą krajową nr 20 w kierunku Bytowa. - Kierowca podczas ucieczki stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wysoki krawężnik uszkadzając przy tym auto. W miejscowości Korne zjechał do rowu i dalej próbował uciekać piechotą - relacjonuje policjant.

Ucieczka nie powiodła się. Po chwili 27-latek ze Słupska był w rękach policjantów.

Alkohol, narkotyki i więzienie

Wtedy okazało się, że kierowca ma orzeczony dożywotnio zakaz prowadzenia pojazdów. Alkomat wskazał 1,5 promila w jego organizmie. Ponadto badanie narkotestem wykazało, że jest pod wpływem amfetaminy, a w jego rzeczach znaleziono kilkadziesiąt porcji marihuany.

Czytaj też: Pijany, poszukiwany i z córką w aucie uciekał przed policją. Do więzienia trafiła też matka

- 27-latek trafił do policyjnego aresztu. W środę usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków pomimo obowiązującego go dożywotniego zakazu. Mężczyzna usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków - relacjonuje Kwidzyński.

Policjanci przypominają, że każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pięciu lat pozbawienia wolności. Kodeks karny przewiduje taką samą karę za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub narkotyków pomimo obowiązującego zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: pomorska policja

Pozostałe wiadomości