TVN24 | Pomorze

Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala, szukali go całą noc

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Szczecin
Mężczyzna uciekł ze szpitala zakaźnegotvn24
wideo 2/5
tvn24Mężczyzna uciekł ze szpitala zakaźnego

55-letni pacjent z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa uciekł ze szpitala w Szczecinie. Policja zatrzymała go w czwartek rano. O karze zdecyduje teraz sanepid.

Młodsza aspirant Ewelina Gryszpan, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie potwierdziła, że w środę o godz. 20.40 wpłynęło zgłoszenie o oddaleniu się ze szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie 55-letniego mężczyzny chorego na COVID-19.

- Bez wiedzy personelu medycznego oddalił się z oddziału zakaźnego. W nocy prowadzone były poszukiwania, a dziś mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony z powrotem do szpitala – mówi nam Gryszpan.

– Pacjent przebywa teraz na oddziale zakaźnym – przekazała też Natalia Cistowska, rzecznik szpitala.

W środę miał on trafić najpierw do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zrobiono mu test. Uciekł po otrzymaniu pozytywnego wyniku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Policjanci nie zastosowali wobec uciekiniera żadnych kar, ale sprawę przekazali do zachodniopomorskiego sanepidu. Ten może zdecydować o nałożeniu na mężczyznę kary nawet 30 tysięcy złotych.

Służby nie udzielają szczegółowych informacji na temat powodu zachowania 55-latka, nie wiadomo też, czy podczas swojej ucieczki naraził na zakażenie inne osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 12 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 168 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Alicja Rucińska/TVN24

Pozostałe wiadomości