Marszałek województwa pomorskiego zakażony koronawirusem

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
79 nowych przypadków zakażeniaTVN24
wideo 2/6
TVN2479 nowych przypadków zakażenia

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, poinformował poprzez media społecznościowe, że w sobotę otrzymał pozytywne wyniki na obecność koronawirusa w organizmie. Zapewnia, że czuje się dobrze i apeluje: zostańcie w domach, wirus może zaskoczyć każdego z nas.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W sobotę na swoim profilu na portalu społecznościowym Mieczysław Struk napisał: "Wśród osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja". Marszałek miał na myśli komunikat o kolejnych zakażonych koronawirusem obywatelach Polski.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Marszałek w izolacji

Jednocześnie Struk uspokaja: "objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu, są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie". Zaznacza także, że po wystąpieniu pierwszych grypopodobnych objawów, ograniczył "do minimum swoją aktywność publiczną".

Michał Piotrowski, rzecznik Struka, poinformował media, że marszałek "pozostaje w domu, w izolacji od bliskich". Podkreśla także, że zarząd województwa wciąż działa i podejmuje decyzje. Od 16 marca zdecydowana większość pracowników Urzędu Marszałkowskiego pracuje z domów.

Marszałek Struk zaapelował także po raz kolejny o ograniczenie wychodzenia z domów i kontaktowania z innymi osobami. "Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas" – ostrzega Struk.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24