Autobusy w maskach na ulicach Gdyni

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Autobusy w maskach na ulicach Gdyni
Autobusy w maskach na ulicach Gdyni TVN24
wideo 2/9
TVN24Autobusy w maskach na ulicach Gdyni

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni w nietypowy sposób zachęca do zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Na ulice wyjechały autobusy w maseczkach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autobusy ruszyły w trasy we wtorek. Oprócz maseczek na zderzaku, na wyświetlaczach pojawiają się także napisy "Noś maskę" i "Zakryj usta i nos".

To nie pierwszy raz, kiedy gdyńskie autobusy są "przebrane".

- Jeździł już autobus z czapką świętego Mikołaja, jeździł z pączkiem. Dzisiaj ciężkie czasy, dlatego pokazujemy jak ważne jest, żebyśmy te maski mieli - mówi Lech Żurek, prezes spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej.

Dodaje, że autobusy docierają do wielu ludzi, dlatego taka promocja jest efektywna.

- Chcemy przekonywać mieszkańców Gdyni i pasażerów do tego, że jeżeli już korzystają z naszych autobusów, jeżeli w ogóle wychodzą z domu, żeby zakładali maseczki - mówi Żurek.

Jak tłumaczy, zakrycie twarzy chroni szczególnie innych, kiedy wychodzimy, a nie jesteśmy świadomi zakażenia. - Jeżeli ja bym był potencjalnie zarażony, to ta emisja jest dużo mniejsza - mówi.

Obowiązek zakrywania nosa i ust

Od 16 kwietnia, zgodnie z decyzją rządu, wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

Będzie to dotyczyć wszystkich osób przemieszczających się po ulicach, a także przebywających w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że obowiązek ten nie dotyczy wyłącznie noszenia maseczek, ale dopuszcza zakrywanie określonych części twarzy również np. chustą.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości