TVN24 | Pomorze

"Wpadł lub wskoczył do wody i już nie wypłynął". Utonął 43-letni turysta

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
43-latek wpadł do wody i nie wypłynąłKPP Iława
wideo 2/6
KPP Iława43-latek wpadł do wody i nie wypłynął

43-letni turysta utonął w jeziorze Pozorty w powiecie iławskim (woj. warmińsko-mazurskie). Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna razem ze znajomym pływał rowerem wodnym. Nagle, kiedy dopływali do brzegu, 43-latek wpadł lub wskoczył do wody i już nie wypłynął.

Zgłoszenie o zdarzeniu iławska policja dostała w piątek rano. - Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie wstępnie ustalili, że mieszkaniec powiatu pilskiego na rowerze wodnym pływał ze swoim znajomym. Kiedy dopływali do brzegu, w pewnym momencie 43-latek wyskoczył, bądź wpadł do wody – ustalają to jeszcze policjanci – po czym nie wypłynął z tego jeziora - mówi asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Na miejsce przyjechała straż pożarna z Ostródy. Grupa wodno-nurkowa odnalazła ciało 43-latka na głębokości pięciu metrów, około 20 metrów od brzegu.

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja ustaliła, że ofiara tego zdarzenia to 43-letni mieszkaniec powiatu pilskiego w województwie wielkopolskim, który przyjechał na wypoczynek. Dokładne okoliczności śmierci mężczyzny ustalają teraz policjanci pod nadzorem prokuratora. - Sekcja zwłok wykaże, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu - podsumowała Kwiatkowska.

43-latek utonął w jeziorze PozortyKPP Iława

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Iława